WRZESIEŃ


ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGOW naszym przedszkolu i żłobku rozpoczęły się zajęcia z języka angielskiego z panią Kamilą oraz panią Jerose.

PANI JESIEŃ – 24 września do przedszkola zawitała Pani Jesień. Ubrana w piękną sukienkę w kolorowe liście – z koszykiem w dłoni obdarowała dzieci pięknymi darami: kolorowymi liśćmi, szyszkami, orzechami, kasztanami i żołędziami. Przyniosła również smaczne jabłka ze swojego sadu, którymi zajadały się dzieci. Przedszkolaki wykonały dla pani jesieni jej portret za pomocą przyniesionych z parku liści.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA – Dzisiaj obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Nasze dzieci dowiedziały się jak wygląda przedszkole w Anglii i Szkocji. Po wyśmienitej zabawie dyskotekowej dostały z tej okazji drobny upominek od pań.

ZABAWY NA OGRODZIE NASZEGO PRZEDSZKOLA – CYTRYNKI korzystają z pięknej pogody i aktywnie spędzają czas, bawiąc się na przedszkolnym placu zabaw.

MOJA RODZINA – Dzieci z zerówki podczas zajęć dydaktycznych wymieniły członków swoich rodzin i mówiły kim są dla siebie. Opowiadały o swoich rodzinach, prezentując przyniesione z domu zdjęcia. Na koniec przedszkolaki nauczyły się wierszyka pt: „Rodzina”.

CZERWONE JABŁUSZKO – ‚Czerwone jabłuszko’ W tym tygodniu CYTRYNKI stworzyły piękne prace plastyczne, które na koniec zawisły w ich sali jako ozdoba.

EKSPERYMENTUJEMY – Czy woda potrafi wędrować? Winogrona rozpoczynają wrześniową przygodę w przedszkolu od eksperymentów. Jest to ciekawe doświadczenie, wzbudzające duże zainteresowanie oraz wymagające nieco cierpliwości, gdyż na efekt końcowy i wysuwanie wniosków należy trochę poczekać… Jak widać na załączonym zdjęciu woda potrafi wędrować 🙂

KĄCIK PRZYRODY – Poziomki urządzają Kącik Przyrody . Poziomki jak co roku przygotowały doświadczenie z fasolą w kąciku doświadczalnym oraz sadziły cebulki i szczepki kwiatów w kąciku przyrodniczym. Dzieci bardzo lubią obserwować, pielęgnować i podlewać rośliny. To działanie rozwijące zmysły i empatię przedszkolaków.

WSPOMNIENIA Z WAKACJI – Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wakacje szybko minęły, razem z zerówką postanowiliśmy przypomnieć sobie ten miły czas. W naszej sali wspólnie urządziliśmy kącik wspomnień wakacyjnych, do którego każdy z nas przyniósł coś co przywiózł sobie na pamiątkę.

Content | Menu | Access panel