WRZESIEŃ


 

MIASTO, WIEŚ, ULICA… – dzieci z grupy Poziomek, działały aktywnie i z wyobraźnią. Podczas tygodnia „Moja miejscowość” tworzyły z kolorowego papieru swój dom, a potem tworzyły prace z gazet, ulotek wg. własnej inwencji twórczej. W piątek dzieci przypomniały sobie jak ważne jest znać swój adres i wysyłały listy na swój adres domowy.

BEZPIECZNIE NA DRODZE-  w tym tygodniu poruszamy temat bezpieczeństwa na drodze do przedszkola. Winogrona oraz zerówka zdobyły informacje o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, rozmawialiśmy na temat miejsc, w których nie wolno przechodzić na drugą stronę jezdni. Poznaliśmy znaki drogowe oraz wyruszyliśmy na skrzyżowanie aby odnaleźć przejście dla pieszych i w praktyce wykorzystać swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa.

ZAJĘCIA W GRUPIE CYTRYNEK – dzisiejszy dzień maluszki z grupy Cytrynek zaczęły grająco i śpiewająco. Dzieci razem z panią śpiewały piosenki, grały na instrumentach, a następnie wykonały piękne prace plastyczne „Jesienne drzewo”.

DZIEŃ ORDERU UŚMIECHU – Poziomki świętowały dzisiaj Dzień Orderu Uśmiechu. Rozmawialiśmy, co robić aby być szczęśliwym i powodować uśmiech u innych. Wszystkie uśmiechnięte dzieci otrzymały swój order i życzą wszystkim Państwu dużo uśmiechu każdego dnia.

PANI JESIEŃ –W pierwszy dzień jesieni nasze przedszkole odwiedziła pani jesień. W prezencie przyniosła nam swoje dary, nauczyła przedszkolaków piosenkę o kasztanku. Wszystkie dzieci wyruszyły na wycieczkę do pobliskiego parku.

AUDYCJA MUZYCZNA- 20 września nasze przedszkole odwiedziła pani flecistka. Dzieci z wszystkich grup wzięły udział w audycji muzycznej połączonej z opowiadaniem o Królu Popielu” oraz zapoznały się z budową fletu. Wszyscy byli zachwyceni i aktywnie uczestniczyli w audycji.

DOŚWIADCZENIE „SADZENIE FASOLI” –  Dzieci z grupy Winogronek na początku września rozpoczęły przez aktywne działanie swoje pierwsze doświadczenie przyrodnicze, które przebiegało w kilku etapach. Najpierw dzieci moczyły fasolkę w wodzie na specjalnej gazie. Potem przez dwa tygodnie sumiennie ją podlewały. Niektórym przedszkolakom fasola bardzo szybo wypuściła korzenie, a niektórym wolniej. Swoje wyrośnięte fasole dzieci zabierały do domu. Własnie na tym polegała ciągła obserwacja, na podstawie której możemy się dowiedzieć jak coś wyrasta szybciej lub wolniej.

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE MANDARYNEK, WINOGRONEK I CYTRYNEK  – Dziewczynki w grupie Cytrynek z okazji Dnia Chłopaka, wykonały piękne krawaty dla swoich kolegów z grupy oraz kartki pamiątkowe, na których odbiły swoje rączki. Dziewczynki z grupy zero złożyły chłopcom życzenia oraz wręczyły im piękne, ręcznie robione muchy. Dzieci z grupy Winogron hucznie bawiły się w rytm muzyki disco, piły prawdziwą Coca Colę. Na koniec wszystkie dzieci wzięły udział w losowaniu nagród. Wszystkich chłopcom z okazji ich święta życzymy wiele uśmiechu.

Content | Menu | Access panel