WRZESIEŃ


CYTRYNKI BAWIĄ SIĘ I PRACUJĄ

Cytrynki bawiły się dziś kulkami do modelowania z masy kukurydzianej. Rozwijają one wyobraźnię, zdolności motoryczne oraz dziecięcą kreatywność.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września chłopcy z naszego przedszkola obchodzili swoje święto. Otworzyliśmy Klub Niezwykle Uprzejmych Chłopców. Chłopcy musieli odpowiedzieć na pytania quiz „Wiem jak się zachować”.  Za poprawne odpowiedzi dziewczynki wręczyły im słodkie niespodzianki.

WYCIECZKA DO KĄTEK

29 września wybraliśmy się do Kątek z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka. Dzieci brały udział w przeróżnych konkurencjach i otrzymały za to Złote Kartofle. Były też kiełbaski  i pieczone ziemniaki w ogródku. Atrakcyją była również jazda konna.

ZABAWA PIASKIEM KINETYCZNYM

Dziś mandarynki wykorzystały piasek kinetyczny do zajęć manualnych. To doskonały materiał do pracy z dzieckiem doskonalący percepcję wzrokowo – ruchową oraz motorykę małą.

JESIENNE JEŻE

27 września Poziomki zorganizowały wystawę pt: „Jesienne jeże”. Podczas spaceru po parku zauważyliśmy, że pani jesień przyniosła ze sobą szyszki. Zebraliśmy je i za pomocą plasteliny stworzyliśmy przepiękne jeże.

WARSZTATY Z ROBOTYKI – 26.09.2016

Dzisiaj były  bardzo kreatywnie zajęcia, gdyż zmierzaliśmy się z ogromem wyobraźni najmłodszych. Do dyspozycji mieliśmy powiększone zestawy klocków by stworzyć coś wielkiego. Każdy mógł stworzyć co tylko chciał, lecz jednym warunkiem jaki musiał zaistnieć w cudach to dołączony silnik by nasz wytwór mógł za pomocą tego własnie silnika ruszać się.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu wszystkie dzieci opowiadały co lubią robić najbardziej w przedszkolu. Razem stwierdziliśmy, że bycie przedszkolakiem to fajna sprawa. Nie dość, że w przedszkolu można się bawić w ulubione zabawy ze swoimi przyjaciółmi to jeszcze sporo przez tą zabawę się nauczymy. Ten dzień jest okazją do świętowania, zabawy, radości z bycia Przedszkolakiem.

DZIEŃ SOWY

Dzisiaj w grupie mandarynek obchodzimy Dzień Sowy. Z tej okazji na spacerze zebraliśmy liście, z których mogliśmy wykonać piękne sowy.

SCENARIUSZ: „JESIENNY WIATR” – W GRUPIE MANDARYNEK

Dziś zawitał do nas wiatr. Postrącał liście z drzew. A my poprzez ćwiczenia motoryczne, taniec oraz zabawy doskonalące orientację w przestrzeni potrafimy już naśladować odgłos wiatru i rozpoznawać podstawowe kolory liści.

WARSZTATY Z ROBOTYKI – 12.09.2016

Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia z robotyki. Wprowadzamy zatem dzieci w świat robotyki. Pokażemy dzieciom 8 wspaniałych robotów, a każdy z nich posiada inna funkcję. Wśród nich są: Robo wąż, robo piła, robo skorpion, robo młot, robo poszukiwacz, robo tracker, robo katapulta. Każde dziecko będzie miało możliwość pobawienia się tymi niesamowitymi robotami, a tym samym przygotują się one na budowę nowych, przyjaznych dla najmłodszych  robotów.

JESIENNY SPACER

Dzieci z grupy cytrynek i mandarynek wybrały się na spacer do parku w celu zbierania liści i kasztanów. Jeszcze po drodze dzieci miały okazję podziwiać ciekawe rzeźby z piaskowca…był t kotek, lokomotywa i koń.

W NASZEJ  NOWEJ GRUPIE PRACUJEMY – RYSUJEMY

Żłobkolaczki są już Mandarynkami. Przez cały wrzesień adoptują się w grupie, ale tez intensywnie pracują. Dzieci przez ten krótki okres wykonały jeże z plasteliny, borowika z orzecha i gałęzi oraz muchomorka – wydzierankę z bibuły. Oprócz zajęć dzieciom towarzyszy zabawa z piosenką przy akompaniamencie pianina.

PIŁKI

Nasze pierwsze doświadczenie z piłkami, kiedy dzieci słuchały  opowiadania pt „Powitanie”. Dzieci nie tylko bardziej skupiały  uwagę ale tez jednocześnie poprawiają swoją równowagę i ogólną koordynację ruchową.

MY NIE GRYZIEMY

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych Fundacja Ewy Naworol zorganizowała akcję edukacyjną „My nie gryziemy”. 7 września przedszkolaki wzięły udział w zajęciach z zakresu profilaktyki pogryzień i ataków przez psy. Dzieci obejrzały bajkę edukacyjną dotyczącą bezpiecznego obcowania ze zwierzętami raz mogły posłuchać przez stetoskop bicie serca psa.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GRUPIE WINOGRON

Dzieci z grupy Winogronek doskonaliły umiejętności tworzenia kompozycji przestrzennych za pomocą wcześniej przygotowanych stempli (naturalnych) oraz farb.

IMIONA

Na zajęciach ruchowych w domki dzieci zamieniały się kartkami A4 z ich imionami. Dzieci uczą się w ten sposób literek metodą odimienną. Imię jest kluczem, za pomocą którego dziecko może w sposób dla siebie najłatwiejszy i najbardziej naturalny, odkryć alfabetyczną strukturę pisma, czyli reakcję znaczeniową miedzy wyrazem napisanym, a słowem mówionym oraz reakcję brzmieniową miedzy literą a fonemem.

 

 

Content | Menu | Access panel