PAŹDZIERNIK


 GÓRY MOJA PASJA  – KONKURS –  Świdnicki Ośrodek Kultury zorganizował konkurs „Góry – moja pasja” w której wzięli udział wszystkie grupy. Jury wybrało pracę Konrada Laski i nagrodziła ją wyróżnieniem. Prace można oglądać na wystawie w klubie „Bolko” a tu zdjęcia z odebrania nagrody przez Konrada.

ZAWODY SPORTOWE W GRUPIE WINOGRON – Deszczowa pogoda mobilizuje nas do wzmożonego ruchu. Na dworze mokro, ale my mamy salę, w której świetnie się bawimy. Dzisiaj w naszej grupie odbyły się zawody sportowe. Było dużo ruchu, dużo śmiechu i spaniałej zabawy.

W KASZTANOWYM MIEŚCIE –  w kasztanowym mieście wszystko jest z kasztanów. Dzieci z grupy Zero i Poziomek wykonały kasztanowe ludki, zwierzęta. Oprócz tego dzieci z Poziomek wykonały drzewa – tworząc jesienny las.

OWOCOWE WARSZTATY PLASTYCZNE -Dzisiaj grupa Winogronek zakończyła sezon owocowy w polskim sadzie. Dzieci kosztowały wszystkich owoców krajowych, które daje nam Pani Jesień orz wykonały owocowe koszyczki z plasteliny.

MUCHOMORKI –Dzieci z grupy mandarynek wykonały z przyniesionych warzyw (korzenia pietruszki i ziemniaka) do naszego kącika przyrodniczego – muchomorki i borowiki. Przedszkolaki nauczyły się również wierszyka o muchomorze.

ZNAM SWÓJ ADRES –w ramach zajęć „Znam swój adres” zerówka dowiedziała się dlaczego tak ważna jest znajomość adresu domowego oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach niebezpieczeństwa. Żeby przekonać się czy znamy swój adres przedszkolaki postanowiły wysłać do swoich domów list z własnoręcznie wykonanymi rysunkami. Po naklejeniu znaczka na kopertę wybraliśmy się na pocztę aby wysłać listy. Teraz z niecierpliwością wyczekujemy listonosza

JESIENNE PRACE-jesień inspiruje. Zerówka postanowiła wykorzystać piękne, kolorowe liście aby stworzyć ciekawe prace plastyczne. Na spacerze zebraliśmy liście a za pomocą kleju i kredek stworzyliśmy ciekawe kreacje dla Pani jesieni oraz wesołe liski.

MALARZE SĄ WŚRÓD NAS – dzisiaj dzieci z grupy Cytrynek wcieliły się w role malarzy. Zamiast pędzli maluszki wykorzystały gąbeczki, którymi w skupieniu malowały przepiękne prace.

AUDYCJA MUZYCZNA – 18 października odbyła się w naszym przedszkolu audycja muzyczna. Dzieci dowiedziały się jak wygląda budowa fagotu – instrumentu dętego . Oprócz melodii, którą pan zagrał można było wziąć czynny udział w zabawie ze śpiewem.

BASEN W ŻAROWIE- PIERWSZY WYJAZD-   w  dniu dzisiejszym nasze dzieci wzięły udział w wyjeździe na basen do Żarowa i tym samym rozpoczęliśmy jesienny sezon. Zabawom w wodzie nie było końca.

DZIEŃ ZWIERZAKA – we wtorek w całym przedszkolu odbył się dzień poświęcony zwierzętom. Dzieci oprócz wykonanych prac plastycznych dowiedziały się jak należy opiekować się i karmić jeża, kota i szczura, bo własnie te zwierzęta gościły dziś u nas w przedszkolu.

WROCŁAWSKI TEATR LALEK- w dniu 4.10.2017 dzieci z grup Winogron, Poziomek i grupy Zero wybrały się do Wrocławskiego Teatru lalek przy Placu Teatralnym na spektakl”Plama”. Dobra i piękna królewna, która bawiła się w ogrodzie przypadkowo zranił złą i wyniosłą czarownicę. Czarownica zamieniła księżniczkę w plamę. Plama tworzy ilustracje, tła i część akcji jako projekt multimedialny – wizualny. spektakl plama pokazuje prawdziwe emocje, bliskie małym dzieciom, zachęcając je do posiadania marzeń i do wiary w ich spełnianie.

PASOWANIE NA ŻŁOBKOLACZKA – 6 października w naszym żłobku odbyło się pasowanie na Żłobkolaczka. Dzieci z grupy Cytrynek przygotowały dla zaproszonych gości krótki występ, po którym nastąpiła główna cześć pasowania. Maluszki oficjalnie stały się żłobkolaczkami. Życzymy im dużo uśmiechu i samych słonecznych dni w żłobku.

DZIEŃ NAUCZYCIELA – w dniu 5.10 obchodzony jest Ogólnoświatowy Dzień Nauczyciela, natomiast 14.10 świętować będziemy dzień utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – stało się to w 1773 roku, a więc 244 lata temu. Są to szczególne daty dla polskiej oświaty i dla nas jako przedszkola. Dlatego dzieci z grupy Poziomek i grupy Zero, postanowiły uczcić to miłym przedstawieniem dla Pań oraz kwiatami. Każda z pań usłyszała coś miłego, a wszystkie dzieci zaprezentowały się najpiękniej jak potrafiły.

WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA IGNACEGO DECA W NASZEJ PLACÓWCE – w  dniu dzisiejszym odwiedził nasze przedszkole Jego Ekscelencja Biskup Ignacy Dec oraz Ksiądz Proboszcz Piotr Śliwka. Po krótkim występie dzieci Ksiądz Biskup odmówił modlitwę w intencji dzieci i personelu oraz pobłogosławił każdego przedszkolaka. Na koniec ks Biskup Otrzymał prezenty od każdej grupy oraz dokonał wpisu w kronice przedszkolnej.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA-  w piątek 13 go października odbyło się w grupie mandarynek pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowały dla gości krotki występ, po którym nastąpiła oficjalna część pasowania. Po występie dzieci wraz z rodzicami zasiedli do słodkiego poczęstunku.

Content | Menu | Access panel