PAŹDZIERNIK


TWORZYMY PRACE KONKURSOWĄ

Dzieci z grupy winogronek i poziomek wspólnie przygotowały pracę „Królestwo Eqestrii” Akademii Przyjaciół My Little Pony.
Najpierw były rozmowy jak może wyglądać praca, później zbieraliśmy kamyczki – na ścieżki. Listki i gałązki na przygotowanie lasu.
Dzieci także przygotowały piękne kwiaty do ogrodu koników. Chyba najtrudniej było przygotować koniki – w tym pomogła nam Julcia (córka Pani Iwonki).
Za pomoc w przygotowaniu dziękujemy!

Dzieci dzięki tej pracy starają się wygrać 4,500 zł na pakiet zabawek 🙂
Zapraszamy Państwa do głosowania na naszą pracę na stronie http://akademia-przyjazni.pl/galeria-konkursowa/

NAJPIĘKNIEJSZA HALLOWEENOWA DYNIA

27 października w naszym przedszkolu odbył się konkurs na najpiękniejszą Halloweenową Dynię. Jury miało trudne zadanie, ponieważ dynie były bardzo ładne i oryginalne. Po obradach komisja ogłosiła wyniki. Wyróżnienia otrzymali: Małgosia z grupy poziomek, Julia i Łucja z grupy cytrynek i  mandarynek, Amelia z grupy cytrynek,  Wanda z grupy poziomek oraz Marlena z grupy mandarynek. 3 miejsce otrzymał Igor z grupy poziomek, 2 miejsce otrzymał Janek z grupy Winogron, a miejsce 1 Lura z grupy winogron. Wszystkie dzieci biorące udział  konkursie otrzymały dyplom i słodką niespodziankę. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

SPOTKANIE Z POLICJĄ

26 października nasze przedszkolaki odwiedziła pani Policjantka. Rozmawiała z dziećmi na temat zagrożenia jakie może na nie czyhać i jak sobie poradzić w takich sytuacjach. Odgrywała z dziećmi scenki zagrażające życiu i pokazała w jaki sposób możemy komuś pomóc. Dzieci utrwaliły sobie również jak prawidłowo przechodzi się przez przejście i wszyscy razem przypomnieliśmy sobie numery alarmowe. Przedszkolaki już nie mogą doczekać się kolejnej wizyty policji w naszym przedszkolu.

SPEKTAKL PT: ” O PSOTNYM KRASNALU”

25 października gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Moralitet z Krakowa, który wystawił dla nas spektakl pt: O psotnym Krasnalu”. Bohaterowie przedstawienia uświadomili dzieciom, że warto być miłym, koleżeńskim i pomocnym dla innych. Dzieci przypomniały sobie również jak ważne jest używanie 3 magicznych słów: proszę, dziękuję i przepraszam.

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA ŻŁOBKOLACZKA I PRZEDSZKOLAKA

25 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Żłobkolaczka i Przedszkolaka. Dzieci jeszcze nieśmiało śpiewały i recytowały wiersze oraz tańczyły. Zostały pasowane na prawdziwego i dzielnego żłobkolaczka i przedszkolaka.

WARSZTATY Z ROBOTYKI – 25.10.2016

Dzisiejsze zajęcia zaowocowały w dwa roboty. Najmłodsi zbudowali robo – bączka, zabawkę, która za pomocą specjalnego mechanizmu wprawia w ruch naszego kręciołka dając ogromny ubaw. Starsi zbudowali robo – smoka. Robot zbudowany z 65 sztuk klocków, ryczącego oraz śpiacego jak się nic nie dzieje.

CYTRYNKOWY JEŻYK

Cytrynki malowały dziś raczkami jeżyka. Jest to świetna zabawa sensoryczna, idealna w terapii z nadwrażliwością, która również świetnie pobudza wyobraźnię.

JESIENNY PEJZAŻ

Dziś dzieci z grupy mandarynek wykonywały farbami pejzaż jesienny. Przedszkolaki bardzo lubią akwarele poprzez które można wyrazić swoją ekspresję twórczą i kreatywność.

DYNIOWE CIASTECZKA

Październik to czas na dynie. W związku z tym dzieci przygotowały ciasto z niską zawartością cukru, z którego później powstały pyszne ciasteczka dyniowe- nie tylko miały kształt dyni ale miały też  posypkę z pestek dyni. Smacznego 🙂

DZIEŃ MARCHEWKI

Winogrona obchodziły dzisiaj dzień marchewki. Przedszkolaki własnoręcznie tworzyły kukiełki z tego warzywa, aby zaprezentować własny teatrzyk kukiełkowy. Przy pracy rozbrzmiewał dzieciom  dzwięk piosenki pt: ” Marchewki urodziny”.

CO KRYJE W SOBIE ZIEMNIAK

Dzieci z grupy Winogron gromadzą wiedzę na temat warzyw. Tym razem poznajemy właściwości ziemniaka. Tarliśmy ziemniaki tarką, wyciskaliśmy go przez gazę – zrobiona z rajstopy. Na koniec dzieci zobaczyły skąd się bierze mąka ziemniaczana- skrobia. Świetna zabawa badawcza 🙂

DZIEŃ LASU

Dziś Mandarynki obchodzą Święto lasu. Z tej okazji mieliśmy możliwość obejrzenia z bliska prawdziwych darów lasu, które póżniej wykorzystaliśmy do zrobienia własnej makiety. Przedszkolaki widziały grzyby i potrafią już odróżnić, które z nich są jadalne, a które trujące i nie należy ich zbierać w lesie.

DZIEŃ KOLEJARZA

10 października w Dzień Kolejarza Poziomki wspólnymi siłami złożyły tekturową lokomotywę, którą potem pomalowały fantami. W naszej grupie jest wielu pasjonatów kolejnictwa, dzięki którym dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek o pociągach.

WARSZTATY Z ROBOTYKI -10.10.2016

CO SOBIE KUPIĘ JAK BĘDĘ DUŻA/DUŻY

Dzisiejsze zajęcia zaowocują w kreatywne pomysły najmłodszych. Każdy zbuduje rzecz, którą chciałby mieć w swojej przyszłości. Projektami, z którymi się spotkaliśmy to samochody, samoloty, statki, duże domy  wiele wiele innych również wspaniałych.

DZIEŃ DRZEWA

 10 października to Światowy Dzień Drzewa. Winogronka a tym dniu rozmawiały o drzewach, produktach uzyskanych z drzew oraz o tym, aby szanować środowisko. Na koniec dzieci przygotowały piękne jesienne drzewa oraz przygotowały wystawę na korytarzu. Prawie jak w parku 🙂

Content | Menu | Access panel