MARZEC


 DZIEŃ DOBRY PANI MARIO, KONKURS CZYTELNICZY22 marca dzieci z zerówki wzięły udział w konkursie czytelniczym „Dzień dobry pani Mario”. . Przedszkolaki musiały odpowiedzieć na szczegółowe pytania dotyczące treści utworu Marii Konopnickiej pt. „Kukuryku na ręczniku”. Hania, Emilka oraz Olaf wykazali się bogatą wiedzą – zdobyli I miejsce. Serdecznie gratulujemy 🙂

PATRICK’S DAY -Dziś Patrick’s day. W naszym przedszkolu jest dzisiaj zielono. Dzieci przebrane w Irlandzkie stroje tańczyły, śpiewały i losowały złoto. Było dużo śmiechu i zabawy.

WARSZTATY WIELKANOCNE W NO SUGAR –21 marca dzieci z grupy Winogron, Poziomek i Zero wzięły udział w warsztatach wielkanocnych. W kawiarni NO SUGAR dzieci zdobiły mazurka, robiły karmel bez dodatku cukru oraz robiły shrekowego shake z dodatkiem szpinaku. Wszystkie dzieci były pod wrażeniem nowych produktów.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola witały Wiosnę, a żegnały zimę, która wcale nie chce od nas odejść.

WARSZTATY WIELKANOCNE W NASZYM PRZEDSZKOLU-20 marca dzieci z grupy Cytrynek i mandarynek uczestniczyły w warsztatach kulinarnych – Zdrowa Wielkanoc. Przedszkolaki ozdabiały zdrowego mazurka, pomagały w przygotowaniu shake’a oraz brały udział w jodze dla dzieci. Na koniec ze smakiem zajadały przygotowane desery.

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH – Dzieci z grupy Cytrynek i Mandarynek powoli przygotowują się do Świat Wielkanocnych. Dzisiaj przedszkolaki zasiały owies oraz rzeżuchę, którą będą jadły podczas wielkanocnego śniadania.

WARSZTATY EKOLOGICZNE Z PANEM BŁYSZCZAKIEM – W ramach edukacji ekologicznej z zakresu właściwego gospodarowania odpadami komunalnymi w 2018 roku pan Błyszczak zaprosił dzieci do zagrania w maxi grę, podczas której dzieci wykonywały zadania związane z pozytywnym zachowaniem względem środowiska, które można stosować w życiu codziennym np. pakowanie śniadania do śniadaniówki, a nie do woreczków jednorazowego użytku, używanie toreb wielokrotnego użytku czy segregacja odpadów.

DINOBAL– Dziś Dinobal w Winogronkach. Dziś zagościł u nas w grupie Dinuś. A my w świetnych nastrojach bawiliśmy się z Dinusiem w rytmie muzyki disco. Było dużo radości i śmiechu.

KWIATKI, BRATKI I STOKROTKI – Cytrynki zabawiły się dzisiaj w ogrodników i postanowiły przynieść wiosnę do przedszkola. Maluszki zasadziły kwiaty cebulowe w kubeczkach i doniczkach, a co z nich wyrośnie przekonamy się wkrótce 🙂

TYDZIEŃ DINOZAURÓW -Tydzień Dinozaurów w Winogronach. Dzieci przez cały tydzień rozmawiają o dinozaurach, uczą się ich gatunków i próbują też naśladować. Lepimy dinozaura z plasteliny, oglądamy Atlasy oraz tworzymy makietę Ery dinozaurów. Na koniec tygodnia odbędzie się w sali dinobal

GRUNT TO ZDROWIE – Dzieci z grupy Cytrynek przez cały tydzień poznawały zasady zdrowego żywienia oraz dbania o zdrowie. Maluszki nauczyły się poprawnie myć zęby, dowiedziały się jak należy zachować się u lekarza oraz jakich sprzętów używa on do swojej codziennej pracy, stworzyły piramidę zdrowego żywienia, a na koniec tygodnia przygotowały przepyszne zdrowe kanapki, które następnie zjadły ze smakiem 🙂

DZIEŃ KOBIET – Dziś Dzień Kobiet. Dziewczynki z Grupy Winogronek, Poziomek oraz grupy Zero też świętują. Na każdą z dam czekała przygotowana przez chłopców torebka z prezentem oraz cukierki.

Content | Menu | Access panel