MAJ


PIKNIK RODZINNY – już IX Piknik Rodzinny w naszym przedszkolu. Dzieci ygotowały  występy. Rodzice i panie pomagały przy stanowiskach. Była pyszna kiełbaska , wata cukrowa, popcorn, gofry oraz ulubione zamki do skakania. Było dużo wspaniałej zabawy.

FESTIWAL PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PRZEDSZKOLI – 23 maja reprezentacja dziewczynek z naszego przedszkola wzięła udział w Festiwalu Piłki Nożnej Dziewcząt, który odbył się na boisku Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy. dziewczynki dzielnie broniły bramki oraz szybko biegały odbierając piłkę drużynie przeciwnej. Na koniec drużyna otrzymała medale oraz nagrody specjalne. Gratulujemy.

WYJAZDY NA BASEN DO ŻAROWA -rozpoczęliśmy kolejny wiosenno – letni sezon wyjazdów do Żarowa. Przed nami trzy takie wyjazdy.

XXVI FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ – 16 maja odbył się 26 Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Świdnickim Ośrodku Kultury. Z naszego przedszkola, swoje umiejętności wokalne prezentowała Emilka z grupy Zero, śpiewając „Deszczową piosenkę” przy akompaniamencie swojej mamy grającej na fortepianie. Emilka śpeiwając piosenkę w pięknej oprawie muzycznej dostała głośne owacje.

 

SPACER PO PARKU RÓŻANYM – Dzieci z Poziomek wyszły na spacer do pobliskiego Parku Różanego. Dzieci podziwiały piękno przyrody – roślinność. A także bawiły się w ulubiona zabawę wokół fontanny – w berka 🙂

ZABAWA Z FOLIĄ BĄBELKOWĄ – W grupie poziomek zabawy folia bąbelkową 🙂 stworzyliśmy krokodyli 😀

TYDZIEŃ MUZYKI – Tydzień muzyki to tworzenie dźwięków z ” niczego”. Dzieci przysłuchują się zjawiskom przyrodniczym na podstawie których wykonują instrumenty. Pudełeczka wypełnione ryżem kaszą lub grochem przybliżają nam deszcz, burzę, wiatr.

ODWIEDZINY W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŚWIDNICY -15 maja dzieci z grupy Poziomek i grupy Zero odwiedziły schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy. Dzieci przywiozły karmę oraz potrzebne rzeczy dla zwierząt. Przedszkolaki zwiedziły schronisko, mogły zobaczyć pomieszczenie dla kotów oraz boksy dla psów. Na koniec pracownicy schroniska odpowiedzieli na wszystkie pytania dzieci.

CO W TRAWIE PISZCZY – Cytrynki odwiedziła dzisiaj biedronka SUZI, która, po przywitaniu wszystkich dzieci, opowiedziała swoją historię kogo spotkała na swej wycieczce po łące. Po wysłuchaniu opowiadania maluchy stworzyły piękne pracę plastyczne przedstawiające łąkę i zwierzęta napotkane przez SUZI podczas spaceru.

WIZYTA STOMATOLOGA – 14 maja w naszym przedszkolu gościliśmy panią Anię – mamę Olafa, która jest stomatologiem. pani Ania rozmawiała z dziećmi w jaki sposób prawidłowo dbać o swoje zęby. Miały również miejsce zajęcia praktyczne – dzieci uczyły się prawidłowo szczotkować zęby oraz miały możliwość wcielić się w role dentysty i samodzielnie na modelu szczęki zaplombować dziury w zębach. Winogrona, Poziomki oraz zerówka miały dużo zabawy podczas warsztatów. Dzieci w podziękowaniu wręczyły pai Ani laurkę.

BARKA RADOŚCI – PRZEGLĄD PIOSENKI –  Dziś dzieci z grupy Winogronek brały udział w przeglądzie piosenki Barka Radości. Dzieci tańczyły Rock and Rolla pod prowadzeniem Elvisa Presleya. Pięknie wyglądały i pięknie tańczyły.

Content | Menu | Access panel