LUTY


DINOZAURY – W tym tygodniu odbyliśmy podróż do prehistorycznych czasów. Każdy zatem przygotował swojego dinusia :))

ZABAWA PIASKIEM KINETYCZNYM – Cytrynki uwielbiają bawić się w piaskownicy, jednak w zimie nie mają takiej możliwości. Na szczęście piasek kinetyczny pozwala na stworzenie piaskownicy w przedszkolu 🙂

TEATRZYK DREWNIANEJ ŁYŻKI – Zerówka w tym tygodniu ma blok tematyczny „Teatr”. Dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o tym miejscu oraz o zawodzie aktora. Przedszkolaki zaprojektowały z tej okazji swoje kukiełki za pomocą drewnianej łyżki oraz różnych materiałów.

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA – W piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Głównym celem ustanowienia tego święta było uwrażliwienie dzieci na problemy bezdomnych i głodujących kotów. Dzieci zapoznały się z kilkoma informacjami dotyczącymi kotów np. czym karmić, jak dbać. Podczas zabaw ortofonicznych wołaliśmy koty w rożnych językach. Bawiliśmy się również w utrwalanie pojęć związanych z położeniem przedmiotów w przestrzeni „kotek siada”, na koniec malowaliśmy buźki – cudowne kotki 🙂

WALENTYNKI -Walentynki w przedszkolu to czas rozdawania karteczek, laurek oraz serduszek dla kogoś kogo darzymy sympatią. Winogronka Poziomki i Grupa Zero wymieniły się pocztą Walentynkową z przedszkolem w Strzelcach. Dzieci zrobiły sobie nawzajem upominki…

NARTY W RZECZCE 12.02.2018 – Przedszkolaki kolejny raz wyruszyły do Rzeczki na narty i sanki. Dzieci jak zawsze świetnie się bawiły na śniegu. Na koniec oczywiście jak zawsze ciepła herbata i naleśniki z czekoladą ogrzały brzuszki naszych małych narciarzy.

TłUSTY  CZWARTEK-Dziś z okazji Tłustego Czwartku dzieci z grupy Winogronek kosztowały pyszne pączki z Cukierni Kasia od państwa Kępy..ciepłe i przepyszne paczki rozpływały się w ustach przedszkolaków.

KARNAWAŁ – Karnawałowa atmosfera trwa! Nasze Mandarynki oprócz tańców w gorących rytmach brazylijskiej samby stworzyły piękne maski oraz czapeczki.

SZUKAMY ŚNIEGU – Dzisiaj dzieci z grupy Zero oraz Winogron bawiły się na śniegu w mroźną ale zdrową pogodę…szukały lodu pod śniegiem a także rzucały się śnieżkami.

WYJAZD DO RZECZKI NA NARTY – 5 lutego odbył się pierwszy w tym sezonie wyjazd do Rzeczki. Narty to nie jedyna atrakcja jaka czekała na nasze dzieci. Wspólne zabawy na śniegu, zjazdy na pontonach czy sankach sprawiły wiele frajdy i radości. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego wyjazdu, który już wkrótce.

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY! – My się zimy nie boimy! Cytrynkom niestraszny śnieg i mróz. Maluchy aktywnie spędziły dzień na świeżym powietrzu i wraz z panią Kasią i panią Halinką ulepiły pięknego bałwana.

DOKARMIAMY PTAKI – W bieżącym tygodniu dzieci z Poziomeczek rozmawiały o zwierzętach zimą. Mimo, iż u Nas w kraju, zima jest bardzo kapryśna, to dzieci znają i rozumieją potrzeby zwierząt, w tym o potrzebie dokarmiania ptaków. Przygotowaliśmy dla nich „ziarenkowe ciasteczka”. Proste w wykonaniu, zobaczcie Państwo sami 🙂

Content | Menu | Access panel