LIPIEC


NASZE PLONY- 28 lipca przedszkolaki zebrały swoje pierwsze plony. Dzieci pozrywały z ogródków przedszkolnych fasolkę szparagową, którą same zasadziły. Każdy przedszkolak obrał fasolkę, umył po czym wspólnie ją ugotowaliśmy a potem skosztowaliśmy. Fasolka była pyszna i świetnie nadawała się jako dodatek do naszego obiadu.

DZIEŃ RYBY – Dzisiaj w grupie Cytrynek i mandarynek zawitał świat wody oraz ryby. Dzieci na początku dowiedziały się o najważniejszych gatunkach ryb na całym świecie a potem wykonały własne akwarium z rybkami w środku na koniec zajęć malowały farbami papierową rybę i wyklejany ją kolorowymi łuskami.

ZABAWY W OGRODZIE NASZEGO PRZEDSZKOLA – dzisiaj jest  piękna słoneczna pogoda 🙂 a My się kąpiemy i opalmy 🙂

W TAJEMNICZEJ KRAINIE GADÓW Z AGAMĄ BRODATĄ –  w dniu dzisiejszym gościliśmy w naszym przedszkolu Firmę Format wraz z warsztatami zoologicznymi o tematyce: W tajemniczej krainie gadów z agamą brodatą.Podczas warsztatów dzieci wzięły czynny dział poprzez rozwiązywanie zagadek, łamigłówek i rebusów.Integralną częścią pokazu były zdjęcia pamiątkowe z bohaterem warsztatów Agamą Brodatą.

DZIEŃ TĘCZY – Dzisiaj w grupie mandarynek zawitała tęcza. Dzieci najpierw dowiedziały się z ilu kolorów składa się tęcza a potem wykonały wspólnie kolorowe tęcze. Całość dopełniła zabawa z chustą animacyjną.

WAKACYJNA PODRÓŻ – tego dnia dzieci w grupie Poziomek wyruszyły w rejs na wakacyjną podróż. Dzieci wykonały żaglówki za pomocą różnokolorowych kół. Przedszkolaki mają barwną wyobraźnię, Stworzyły opowiadanie, gdzie taką żaglówką mogą dopłynąć np. do krainy motyli 🙂

RYBKA TU..RYBKA TAM…- Dzisiaj dzieci z grupy Cytrynek stworzyły piękne prace plastyczne – rybki w morzu. Wszystkie maluchy pracowały z wielkim zaangażowaniem.

LATAWCE, DMUCHAWCE..WIATR… – Dzieci z grupy winogronek ozdabiały swoje latawce według własnej inwencji twórczej. Latem, gdy wieje wiatr latawce to swietna sprawa.

ZAJĘCIA NA KORCIE TENISOWYM – Przedszkolaki wybrały się dzisiaj na pierwszy wakacyjny wyjazd na kort tenisowy w Świdnicy. Podczas zajęć trener pokazywał dzieciom w jaki sposób trzyma się rakietę i jak prawidłowo odbijać piłeczkę tenisową. Winogrona i Poziomki aktywnie brały udział w zajęciach, mając przy tym dużo radości.

Content | Menu | Access panel