KWIECIEŃ


 NAGRODA W „XIV PRZEGLĄDZIE TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH” – Z wielka radością informujemy, że w XIV Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych „Wyobraźnia bez granic” nasze mandarynki otrzymały w nagrodę książeczki, natomiast nasza Ola została wyróżniona nagrodą indywidualną za role czarownicy. Serdecznie gratulujemy naszym kochanym dzieciom i życzymy dalszych sukcesów.

 XVI PRZEGLĄD TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH – 24 kwietnia dzieci z grupy Mandarynek uczestniczyły w XIV Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych w przedstawieniu pt: „Bajkowy Pociąg” . Dzieci wcieliły się w role: Czarownicy, Pszczółki, Biedronek, Czerwonego Kapturka wraz z Wilkiem i Babcią, Królewny Śnieżki, krasnoludków, Smerfów. Wszyscy świetnie się bawili i zostali nagrodzeni brawami.

ROZDANIE NAGRÓD – We wtorek 17.04 poziomeczki wyszły do Świdnickiego Ośrodka Kultury na rozdanie nagród w Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Konrad Laska otrzymał wyróżnienie za role narratora w przedstawieniu „Królewna Śnieżka”, a cała grupa otrzymała wyróżnienie za odwagę sceniczną – otrzymując statuetkę, dyplom, grę planszową oraz książeczki do czytania.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI – 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. W związku z tym zerówka postanowiła dziś posprzątać swoją najbliższą okolicę. Dzieci cały tydzień gromadziły informację i poszerzały swoją wiedzę na temat segregacji śmieci i ekologii. Każdy przedszkolak został małym ekologiem, aby nasza ziemia była czysta.

DZIEŃ CZEKOLADY W GRUPIE POZIOMEK – Dzień czekolady uczciliśmy przygotowując gorąca czekoladę do picia. Dzieci z grupy Poziomek przyniosły gorzka czekoladę, śmietanę oraz mleko. Z przepisu, który przygotowała pni Asia, dzieci odczytały proporcje, nauczyły się, co znaczy „g” oraz „ml” a także „tara” „tarować”. Po zagotowaniu uczyliśmy się przelewać do kubków, dzieci wypiły czekoladę z oreo i bitą śmietaną. Było pysznie, pamiętajmy aby nie przesadzać z ilością cukrów, węglowodanów w codziennej diecie.

DZIEŃ CZEKOLADY – Z okazji dnia czekolady dzieci z zerówki wybrały się dzisiaj do sklepu by moc wybrać swój ulubiony smak czekolady. Po zakupie dzieci kosztowały słodycz z przyjemnością.

WIOSNA – Przyroda budzi się do życia, a Mandarynki wykonały piękne żabki 🙂

 KOLORY WIOSNY- Za oknem wiosna w pełni, a w grupie Cytrynek dzieci tworzą piękne kolorowe prace…

KONKURS WIELKANOCNY „CO SIĘ ŚWIĘCI” ROZSTRZYGNIĘTY- Święta już dawno za nami, ale my je wspominamy, ponieważ Laura Kołata z grupy Poziomek zdobyła pierwsze miejsce w konkursie wielkanocnym na wesołą pisankę „coś się święci” organizowanego przez Przedszkole EAD w Dzierzoniowie. Laurce Gratulujemy ❤️

PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH – w dniu 9.04.2018 grupa poziomek wyszła do Teatru Świdnickiego Ośrodka Kultury na Przegląd Małych Form Teatralnych. Dzieci wykonały przedstawienie ‚Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Widownia była rozbawiona:-) a dzieci pięknie przebrane zaprezentowały się wspaniale.

SADZIMY ROŚLINY W OGRODZIE PRZEDSZKOLA – Winogrona i grupa Zero sadziły dziś rośliny…przez kilka tygodni dzieci będą obserwować ich wzrost. Będziemy mogli się zachwycać wyglądem dalii i mieczyków.

Content | Menu | Access panel