Dla rodzica

Kolorowy tydzień w grupie Cytrynek i Mandarynek

Środa z kolorem żółtym

Wtorek z kolorem zielonym

Poniedziałek z kolorem czerwonym

Wizyta w Bibliotece

7 lutego grupa Poziomek wybrała się na wizytę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wraz z Czerwonym Kapturkiem dzieci zwiedziły różne miejsca w bibliotece, a przede wszystkim dział przeznaczony specjalnie dla nich, czyli Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci i Młodzieży. Czerwony Kapturek przygotował wiele atrakcji dla Poziomek. Dzieci chętnie odwiedzą bibliotekę kolejny raz. 

Zimowe pejzaże

Dzieci z grupy Cytrynek oraz Mandarynek stworzyły piękne pejzaże zimowe, malując je stopami w rytm muzyki klasycznej. Przedszkolaki miały przy tym dużo frajdy. 

Bal Karnawałowy

Czwarty wyjazd na narty do Rzeczki

Zdjęcia układanki

Śnieg w grupie cytrynek

Trzeci wyjazd na narty do Rzeczki

Warsztaty ekologiczne

Zima

Dzień Babci i Dziadka w grupie Poziomek

Drugi wyjazd na narty do Rzeczki

Dzień Babci i Dziadka w grupie Zero

Dzień Babci i Dziadka w grupie Winogron

Dzień Babci i Dziadka w grupie Mandarynek

Pierwszy Wyjazd na narty do Rzeczki

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Bawimy się masą solną

Jasełka w grupie Zero

Jasełka w grupie Poziomek

Jasełka w grupie Mandarynek

Jasełka w grupie Cytrynek

Piernikowa tradycja – wedle corocznej tradycji przedszkolaki upiekły i przyozdobiły pyszne pierniczki. Po ciężkiej pracy każde dziecko zjadło ze smakiem swojego pierniczka 😊

 Warsztaty Świątecznych Kartek – w dniu dzisiejszym w grupie Zero, mam Zosi zorganizowała warsztaty klasyczne pt: :”Świąteczna Kartka”. Dzieci na specjalnej maszynce wycinały wzory i szablony , którymi potem ozdabiały papier tworząc piękną kartkę o tematyce Świąt Bożego Narodzenia . Przedszkolaki były zafascynowane metodami i technikami plastycznymi którymi mogły pracować.

Cytrynki robią świąteczne pierniki 🙂

Mikołaj

Ubieramy choinkę 🙂

Dziś grupę Zero odwiedziła mama Karolinki. Przeczytała nam opowieść pt; „Kamilka”. Temat niepełnosprawności ruchowej to bardzo ciekawy temat. Dzieci mogły zadawać pytania oraz wczuć się w rolę niepełnosprawnego Maćka.

Dziś w grupie Mandarynek obchodziliśmy „Andrzejki”. Przedszkolaki poznały znaczenie wróżby – lanie wosku przez dziurkę od klucza, rzut monetą do wody, pantofelek, oraz balonowe zawody przyszłości. Wszyscy świetnie się bawili 😉

Zabawa Andrzejkowa w grupie Cytrynek

Dziś w grupie Zero gościliśmy dwie bohaterki świnki morskie Julian i Calinka. Dziewczynki Julka i Miłka opowiadały dzieciom o zwyczajach tych zwierzątek. Dzieci były zafascynowane. Zwłaszcza tym, że mogły dotykać i karmić świnki.

27 listopada Winogrona, Poziomki i Zerówka wybrały się do kina na seans „Kraina lodu 2”. Przedszkolaki poznały dalsze losy lubianych bohaterów. Wszystkim bardzo podobała się obejrzana animacja.

Dziś w zerówce odwiedziła mas mama Nadii z pieskiem rasy Czułała. To dalszy ciąg cyklu zajęć ze zwierzakiem. Dzieci mogły zapytać Nadii o zwyczaje i charakter malutkiego pieska, który miał dopiero 4 miesiące.

Dziś wszystkie dzieci z przedszkola przyniosły swojego misia z domu. Każdy przdszkolak mógł opowiedzieć o swoim przytulańcu oraz wziąć udział w sesji zdjęciowej w Misiobudce.

 Dzień Pluszowego Misia w grupie Cytrynek – wierszyki i misiowe piosenki, układanki…były również zabawy z chusta Klanza i prezentacja swoich misiów. Cytrynki świetnie się bawiły.

Przedszkolaki były w teatrze na spektaklu pt. „Kot w butach”. Brały również czynny udział w przedstawieniu co widać na załączonych zdjęciach.

21 listopada nasze przedszkolaki odwiedził dobrze już znany pan Błyszczak. Dzieci podczas zabaw z Superbohaterem dowiedziały się jak prawidłowo segregować odpady. W nagrodę za udział w zajęciach każdy dostał medal. Pan Błyszczak przygotował także dyplom dla każdej grupy.

Dzisiaj grupę Zero oraz Poziomki odwiedził tatuś Marysi z psem ratowniczym rasy Nowofundland. Marysia odpowiadała dzieciom na pytania dotyczące charakteru i zwyczajów psa. Dzieci były zafascynowane wizytą oraz nietypową i ciekawą rasą jaką jest Luna.

Ciąg dalszy czytania książek w grupie Zero. Dziś mogliśmy posłuchać mamy Miłoszka, która przeczytała nam wesołą opowieść pt: „Jak mysz chciała zostać lwem”. Forma w jakiej rodzice przygotowują opowieść bardzo interesuje i ciekawi dzieci. Dziś było bardzo ciekawie i zarazem wesoło.

Przedszkolaki z grupy Zero wykonały osobistą fotobudkę. Dzięki swojej kreatywności oraz wyobraźni dzieci mogły na chwilę zostać swoim ulubionym zwierzakiem.

18 listopada nasze przedszkolaki wybrały się do Centrum Stomatologii Dentalium. Pani higienistka dokonała przeglądu zębów. Każdy dzielny przedszkolak otrzymał naklejkę.

Wyjazd na basen – dziś ostatni wyjazd w tym sezonie basenowym. Dzieci z naszego przedszkola świetnie się bawiły oraz radziły sobie w wodzie.

Nasze Winogronka u dentysty – 12.11.2019r. (wtorek) grupa Winogron odwiedziła centrum stomatologii Dentalium w Świdnicy. Pani higienistka dokonała przeglądu ząbków. Na zakończenie wizyty każde dziecko dostało naklejkę. 

Do Hymnu – Dnia 8.11.2019r. o godzinie 11:11 wszystkie dzieci z przedszkola i żłobka zaśpiewały hymn Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”. Nasi wychowankowie wykonali również flagę naszego kraju.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury – rodzice i dzieci grupy Zero biorą udział w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Dziś gościliśmy w przedszkolu tatusia Amelki, który przygotował i przeczytał dzieciom wiersz „Rzepka” Juliana Tuwima. Przyglądał się wszystkiemu Miś Zdzichu a dzieci uważnie słuchały. Na koniec spotkania tatuś otrzymał podziękowanie od Misia Zdzicha.

Wizyta w Centrum Stomatologii – Dentalium – dzisiaj grupa Cytrynek i Mandarynek  odwiedziła stomatologa. Wszyscy byli dzielni, otwierali szeroko buzię, a w nagrodę otrzymali naklejki.

Moja Rodzina – w  tym tygodniu grupa Zero opowiada o swojej rodzinie.Dzieci bardzo chętnie prezentują członków swojej bliskiej i dalszej rodziny. Dziś dzieci brały udział w zajęciach z cyklu; Malowanie na kartonie- „Drzewo genealogiczne”. To piękna forma upamiętnienia swoich bliskich.

Nasze Cytrynki – w dniu dzisiejszym cytrynki dużo ćwiczyły, pokonywały tor przeszkód, rzucały do celu, skakały…
Wszyscy dobrze się bawili.

Basen  – Dnia 31.10.2019 r,. dzieci z naszego przedszkola pojechały na basen do Żarowa. Tam podzielone na niewielkie grupy uczyły się pływać pod opieką trenera. Sprawiało im to wiele radości: pływały z makaronem, zjeżały ze ślizgawki, wyławiały kółka z dna z basenu. Zadowolone, szczęśliwe ale i zmęczone wróciły z basenu.

Jubileusz 10 – lecia Europejskiej Akademia Dziecka – dnia 23.10.2019 odbyło się 10 – lecie naszego Przedszkola.. Nasi wychowankowie reprezentowali się w różnorodnych formach artystycznych na deskach Teatru w Świdnicy. Na Jubileusz przybyli liczni goście z rożnych instytucji, rodzice i przyjaciele przedszkola. Po występach każdy mógł skorzystać z wielu atrakcji np. z fotobudki czy kawiarenki ze smakołykami. uwieńczeniem dni był tort naszego przedszkola i żłobka. Na uroczystości panowała miła, radosna a przede rodzinna atmosfera.

Bal Dyni-Dnia 30.10.2019 r. (środa) obył się Bal Dyni. Dzieci były przebrane za różne postaci z bajek i nie tylko. Każdy mógł popisać się swoimi zdolnościami tanecznymi oraz wykazać się w zabawach ruchowych. Na koniec szalonej zabawy na dzieci czekał słodki poczęstunek. Dzień był pełen śmiechu i radości.

Dzień chłopaka –  w przedszkolu obchodziliśmy bardzo hucznie. Dawid zagrał z tej okazji na organce. Dziewczynki przygotowały słodki poczęstunek. Były konkursy i tańce disco…

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY RODO

Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. (RODO), informuje się, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych oraz danych osobowych wychowanków przedszkola i żłobka  jest Niepubliczne Przedszkole Europejska Akademia Dziecka oraz Niepubliczny Żłobek Europejska Akademia Dziecka mieszczące się na Placu Wojska Polskiego 4 w Świdnicy. Inspektor Ochrony Danych dostępny jest pod dresem: przedszkolakead@wp.pl.  Ww dane przetwarzane będą w celu realizacji zadań określonych w Statucie Niepublicznego  Przedszkola oraz  Niepublicznego Żłobka Europejska Akademia Dziecka  w Świdnicy.  

Dane udostępniane będą uprawnionym podmiotom na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Niepublicznego Przedszkola oraz Niepublicznego Żłobka Europejska Akademia Dziecka w Świdnicy,  dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz uzyskania kopii danych., ponadto ma Pani/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania  oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Zebrane dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego. Przechowywane będą  przez  cały okres edukacji dziecka w naszej placówce.