LUTY


ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA – W piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Głównym celem ustanowienia tego święta było uwrażliwienie dzieci na problemy bezdomnych i głodujących kotów. Dzieci zapoznały się z kilkoma informacjami dotyczącymi kotów np. czym karmić, jak dbać. Podczas zabaw ortofonicznych wołaliśmy koty w rożnych językach. Bawiliśmy się również w utrwalanie pojęć związanych z położeniem przedmiotów w przestrzeni „kotek siada”, na koniec malowaliśmy buźki – cudowne kotki 🙂

WALENTYNKI -Walentynki w przedszkolu to czas rozdawania karteczek, laurek oraz serduszek dla kogoś kogo darzymy sympatią. Winogronka Poziomki i Grupa Zero wymieniły się pocztą Walentynkową z przedszkolem w Strzelcach. Dzieci zrobiły sobie nawzajem upominki…

NARTY W RZECZCE 12.02.2018 – Przedszkolaki kolejny raz wyruszyły do Rzeczki na narty i sanki. Dzieci jak zawsze świetnie się bawiły na śniegu. Na koniec oczywiście jak zawsze ciepła herbata i naleśniki z czekoladą ogrzały brzuszki naszych małych narciarzy.

TłUSTY  CZWARTEK-Dziś z okazji Tłustego Czwartku dzieci z grupy Winogronek kosztowały pyszne pączki z Cukierni Kasia od państwa Kępy..ciepłe i przepyszne paczki rozpływały się w ustach przedszkolaków.

KARNAWAŁ – Karnawałowa atmosfera trwa! Nasze Mandarynki oprócz tańców w gorących rytmach brazylijskiej samby stworzyły piękne maski oraz czapeczki.

SZUKAMY ŚNIEGU – Dzisiaj dzieci z grupy Zero oraz Winogron bawiły się na śniegu w mroźną ale zdrową pogodę…szukały lodu pod śniegiem a także rzucały się śnieżkami.

WYJAZD DO RZECZKI NA NARTY – 5 lutego odbył się pierwszy w tym sezonie wyjazd do Rzeczki. Narty to nie jedyna atrakcja jaka czekała na nasze dzieci. Wspólne zabawy na śniegu, zjazdy na pontonach czy sankach sprawiły wiele frajdy i radości. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego wyjazdu, który już wkrótce.

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY! – My się zimy nie boimy! Cytrynkom niestraszny śnieg i mróz. Maluchy aktywnie spędziły dzień na świeżym powietrzu i wraz z panią Kasią i panią Halinką ulepiły pięknego bałwana.

DOKARMIAMY PTAKI – W bieżącym tygodniu dzieci z Poziomeczek rozmawiały o zwierzętach zimą. Mimo, iż u Nas w kraju, zima jest bardzo kapryśna, to dzieci znają i rozumieją potrzeby zwierząt, w tym o potrzebie dokarmiania ptaków. Przygotowaliśmy dla nich „ziarenkowe ciasteczka”. Proste w wykonaniu, zobaczcie Państwo sami 🙂

STYCZEŃ


DZIEŃ EKSPERYMENTÓW – W poniedziałek zerówka zorganizowała dzień eksperymentów. Wspólnie za pomocą polimerów i odrobinie wody stworzyliśmy sztuczny śnieg oraz rozciągliwy glutek. Dzieci wcielając się w małych chemików obserwowały możliwości polimerów. Miały przy tym dużo zabawy – stworzyły w styczniu śnieg, który ciężko jest dostrzec za oknem. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem.

FERIE –  Ferie? My się nie nudzimy! U nas tańcowała igła z nitką :)) Szycie jest zajęciem nie tylko ciekawym, ale doskonałym zajęciem rozwijającym motorykę małą, uczącą koncentracji uwagi i sprawności.
Rysujemy i odwzorowujemy także z użyciem kalki. Wszystkie te zadania mają na celu usprawnić motorykę małą – wyćwiczyć szybkość i precyzję ruchów nadgarstka, które każde dziecko musi opanować zanim zacznie pisać

BAL KARNAWAŁOWY- Dzisiaj wszystkie przedszkolaki w naszym przedszkolu brały udział w szampańskiej zabawie, świętując karnawał. W pięknych strojach bawiły się przy muzyce. Po tanecznych szaleństwach każdy otrzymał słodki poczęstunek.

DZIEŃ POPCORNU – Dzień popcornu uczciliśmy oglądając Kubusia Puchatka, który w dniu wczorajszym obchodził swoje święto. Dzieci dowiedziały się dzisiaj, że należny czytać instrukcje obsługi (na podstawie opakowania popcornu) oraz odliczały czas 2 minut. Głoskowalismy także wyraz ‚Popkorn” zwracając uwagę na poprawną wymowę. Było pysznie.

SZOPKI BOŻONARODZENIOWE – Po południu wybraliśmy się do Muzeum Dawnego Kupiectwa aby obejrzeć wystawę szopek bożonarodzeniowych. Grupa Poziomek wykonała swoją szopkę, którą również można tam zobaczyć. Szukaliśmy także inspiracji na przyszły rok.

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA – Dzisiaj dzieci z grupy Cytrynek oraz Mandarynek obchodziły dzień Kubusia Puchatka. Przedszkolaki zapoznały się z postaciami z bajki, nauczyły piosenki o misiu lubiącym miodek i wykonały piękne prace plastyczne. Każdy maluch za aktywny udział w zajęciach otrzymał PUCHATKOWY MEDAL 🙂

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA W GRUPIE POZIOMEK I GRUPIE ZERO – 18 stycznia babcie oraz dziadkowie przybyli na przedstawienie do poziomek i zerówki. Dzieci pięknie recytowały oraz śpiewały i tańczyły. Po głównym występie oraz słodkim poczęstunku dziadkowie wraz ze swoimi wnukami wzięli odział w konkursach. Wszyscy uczestnicy dostali słodką nagrodę.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE WINOGRONEK – Dziś grupa Winogronek przygotowała występ z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka. Dzieci pięknie recytowały wiersze i tańczyły Rock and Roll,a.Potem czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE MANDARYNEK- Dnia 16.01.2018 w grupie Mandarynek odbył się występ z okazji Dnia Babci i dnia Dziadka. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Po występie dzieci wraz z gośćmi udali się na słodki poczęstunek.

WYRÓŻNIENIE W XXVI PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH – Z ogromną radością informujemy, iż w XXVI Przeglądzie Zespołów Kolędniczych wyróżnienie za role gazeciarza otrzymał Piotruś Kukla z grupy mandarynek za rolę gazeciarza. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE CYTRYNEK – 15 stycznia grupa Cytrynek przygotowała przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Maluszki w przepięknych  strojach wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi, po czym wszyscy udali się na poczęstunek. Wszystkim babciom oraz dziadkom jeszcze raz życzymy uśmiechu na twarzy i stu lat życia!!

SZEWCZYK DRATEWKA NA PLANIE FILMOWYM – 12.01.2018 dzieci z grup: Winogronek, Poziomek oraz Zero wybrały się do I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. W tamtejszej auli miały okazję uczestniczyć w projekcji „Teatru Show, wzorowanego na realizacjach teatralnych typu „One Man Show”, w których prowadzący Showman jest przewodnikiem poszczególnych tematów. Tu akurat był to „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”, a dzieci z różnych przedszkoli wcielały się w role filmowych bohaterów. Podczas tej zabawy dzieci poznały kilka tajników realizacji obrazu oraz zobaczyły jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa – czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i aktorzy.

KARMNIK DLA PTAKÓW – Dziś dzieci z grupy Wonogronek wykonały przy pomocy pani karmnik dla ptaków. Karton oraz sznurek posłużyły jako elementy,których efektem był piękny karmnik. Teraz dzieci mają okazję doświadczać obserwując przylatujące ptaki za oknem.

XXVI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH- 8 stycznia Mandarynki reprezentowały nasze Przedszkole w konkursie na najpiękniejsze jasełka w 26 Świdnickim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych. Duża scena nie była żadną przeszkodą do pięknego występu.

ZAJĘCIA Z ROBOTYKI – Na dzisiejszych zajęciach nasi młodzi robotycy poznali świat pojazdów mechanicznych. Budowaliśmy wszelkiego rodzaju pojazdy jedno jak i wielonapędowe składające się z wielu kół zębatych i silników elektrycznych.Całe konstrukcje składały się z około 40 elementów.

TYDZIEŃ BAŚNI I BAJEK – Winogronka w tym tyg.przynoszą swoje ulubione bajki i baśnie z domu. Przyglądają się z bliska postaciom stworzonym przez znanych światowych autorów książek takich jak; Andersen, Grimm, Perrault, Brzechwa, Tuwim oraz bajkom produkcji Dysneya; Myszka Miki, Piorun, 101 dalmatyńczyków.

GRUDZIEŃ


WIGILIA W GRUPIE WINOGRON – 21 grudnia grupa Winogronek przygotowała inscenizację dramę z okazji Jasełek. Dzieci pięknie przedstawiły walkę dobra ze złem..cudnie się przebrały a na koniec zaśpiewały.

WIGILIA W GRUPIE POZIOMEK I W GRUPIE ZERO-Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W tym roku grupa Poziomek oraz Zerówka postanowiły zintegrować dom rodzinny i przedszkole, wprowadzając nastrój świąteczny oraz pokazując rodzicom umiejętność prezentowania umiejętności wokalno – recytatorskich. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, którzy przynieśli pyszne pierogi, słodkości , owoce i napoje, po występach odbył się poczęstunek. Jasełka jest to uroczystość niezwykle nastrojowa, dlatego dzieci podtrzymały to prezentując TRADYCYJNE przedstawienie oraz tradycyjną kolędę polską.

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ…..Dzieci z zerówki wykonały samodzielnie ozdoby na choinkę. Styropianowe bombki obsypały kolorowymi posypkami i w ten sposób powstały przepiękne oryginalne ozdoby.

ŚWIĄTECZNE PIERNIKI – Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego dzieci z grupy Cytrynek, Mandarynek i Winogron przygotowały pyszne pierniczki. Choinki, aniołki, bałwanki, domki czy dzwoneczki zostały pięknie ozdobione przez dzieci.

WIGILIA W GRUPIE MANDARYNEK – w  dniu 13 grudnia dzieci z grupy Mandarynek przygotowały jasełka. Głównym celem uroczystości było wprowadzenie dzieci w uroczystą atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci występowały w pięknych strojach aniołków, Józefa, Maryi oraz króli. Pięknie śpiewały kolędy i recytowały przygotowane wierszyki. Po występach przedszkolaki wraz z rodzinami udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

AUDYCJA MUZYCZNA – w naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna. Tym razem dzieci wsłuchały się w dźwięki saksofonu oraz wysłuchały bajki o Świętym Mikołaju i jego reniferach.

WIGILIA W GRUPIE CYTRYNEK – 12 grudnia w grupie Cytrynek odbyły się zajęcia. Maluszki przygotowały piękny, pełen atrakcji występ dla zaproszonych gości . Całe przedstawienie dopełniły cudowne stroje. Po części głównej goście warz z naszymi maluszkami zasiedli do wspólnej biesiady.

KORKOWE RENIFERKI- w  grudniu Zerówka i Poziomki krążą wokół tematów świątecznych. Tym razem dzieci przygotowały reniferki 🙂 wykorzystaliśmy do tego: korek, pompony, kreatywne druciki. Ozdoba, którą można wykonać szybciutko. „Rudolph, the red nosed reindeer had a very shiny nose”.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM– 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj, który przyniósł dzieciom z grupy Cytrynek wspaniałe prezenty a pozostałym dzieciom słodkie upominki. Dla wszystkich przedszkolaków było to niezapomniane spotkanie.

WYCIECZKA DO MINIEUROLANDU-5 grudnia wszystkie dzieci z przedszkola pojechały na wycieczkę do Minieurolandu. Przedszkolaki brały udział w warsztatach zdobienia i malowania pierniczków, jadły gorące kiełbaski a przede wszystkim spotkały się ze Świętym Mikołajem, od którego dostały prezenty. Dzieci zmęczone ale szczęśliwe wrodziły do przedszkola.

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ…. – przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia idą pełną parą. Wszystkie dzieci ubrały dzisiaj choinki w swoich salach oraz udekorowały salę zimowymi ozdobami.

ANDRZEJKI W NASZYM PRZEDSZKOLU – Dnia 30 listopada w naszym przedszkolu na wszystkie dzieci czekały wróżby, konkursy, zabawy andrzejkowe. Było lanie wosku, wróżenie z serduszek, ustawianie do drzwi naszych bucików oraz wiele innych. Bawiliśmy się doskonale. A czy wróżby się spełniają? Musimy trochę poczekać aby się o tym przekonać. Wrzuć grosik albo dwa a spełni się wróżba twa!

LISTOPAD


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – w piątek 24 listopada w całym przedszkolu obchodzony był dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły z domu swoje ulubione pluszowe misie, bawiły się przez cały dzień w zabawy związane z misiem oraz pozowały do zdjęcia.

SPOTKANIE Z PANEM BŁYSZCZAKIEM– dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem bohatera czystej Świdnicy, panem Błyszczakiem, który zaprosił dzieci do kolorowej fabryki, w której wcześniej posegregowane odpady zamieniły się w rzeczy do codziennego użytku, a zadaniem dzieci było dopasowanie odpadów do rzeczy, które można z nich zrobić. Na zakończenie każdy przedszkolak wykonał eko – medal.

SMERFY UCZĄ ALFABETU – 22 listopada przyjechał do przedszkola Papa Smerf, który uczył dzieci literek. Podczas zabaw ruchowych dzieci odczytywały literki i podawały słowa zaczynające się na drugą głoskę.

ZDROWA KANAPKA –  Winogronka przygotowywały zdrowe kanapki. Na stole zagościły: pomidory, ogórki, rzodkiewka, szczypiorek, kiełki pszenicy, szczypior, papryka oraz świeże liście bazylii i ogórek kiszony. Przedszkolaki doskonale wiedzą jak powinno wyglądać zdrowe śniadanie dlatego bardzo chętnie komponowały swoja własną kanapkę.

 

MALOWANIE BIBUŁĄ – Czy malowanie bez farb jest możliwe? dzieci z grupy mandarynek spróbowały swoich sił w „malowaniu bibułą”. Jest to bardzo prosty sposób na stworzenie niebanalnych prac, które można podziwiać w szatni naszego przedszkola.

WIZYTA W DENTALIUM – GRUPA WINOGRON, POZIOMEK I GRUPA ZERO – dzieci z grupy Winogronek, Poziomek oraz grupy Zero wzięły udział w profilaktyce higieny jamy ustnej. Każdy przedszkolak chętnie poddał się badaniu zębów oraz fluoryzacji. Na koniec czekały na dzieci naklejki zdrowego pacjenta.

FOLIA BĄBELKOWA– folia bąbelkowa to nie tylko dobry sposób na odstresowanie się i zabezpieczenie przedmiotów przed uszkodzeniem, le również świetne narzędzie pracy do stemplowania. Wystarczy odrobina kreatywności i zapału naszych cytrynek aby stworzyć coś z niczego.

ZAJĘCIA RYTMICZNO – MUZYCZNE– dzisiaj dzieci z grupy Cytrynek, mandarynek i Winogron brały udział w zajęciach rytmicznych. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawie przy akompaniamencie pianina.

SOKI OWOCOWE-  w ubiegłym tygodniu dzieci z Poziomek i zerówki realizowały temat dotyczący jesiennych przetworów. Z tej okazji przygotowały pyszne, smaczne soki jabłkowe, a mus jabłkowy udało się zapasteryzować w słoiczki.

STARE PRZEDMIOTY– dzieci z grupy Poziomek i zerówki poznawały zabawy i zabawki swoich rodziców i babć. Przyniosły min. stare telefony, suszarki do włosów, zabawki. Dzieciom bardzo podobały się te przedmioty.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – wszystkie dzieci dziś w przedszkolu wykonały pracę plastyczną przedstawiającą symbole narodowe. Cały cykl zajęć o naszej Ojczyźnie obejmował też rozmowę o fladze polski, godle oraz miejsce naszego kraju na mapie Europy.

DZIEŃ JEŻA-dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień jeża. Dzieci wykonały przestrzenną pracę plastyczną z wykorzystaniem gruszki oraz wykałaczek. Potem wspólnie każdy jeżyk otrzymał swoje oryginalne imię.

WIZYTA W DENTALIUM – CYTRYNKI I MANDARYNKI–   w dniu 6.11.2017 dzieci z grupy Cytrynek i Mandarynek wybrały się do gabinetu stomatologicznego na badania profilaktyczne jamy ustnej. Wszystkie dzieci były bardzo odważne, za co w nagrodę otrzymały naklejki DZIELNEGO PACJENTA.

DZIEŃ ZADUSZNY – Dzieci z góry (Poziomki, Winogrona i Zerówka) wybrały się do pobliskiego cmentarza przy ul. Brzozowej, aby postawić znicz przy Krzyżu oraz porozmawiać na temat tradycji świąt „Wszytych Świętych i dnia Zaduszki”.

JESIENNE DRZEWO – dzieci z grupy Cytrynek stworzyły przepiękną pracę grupową pt: „Jesienne drzewo”. Maluszki do wykonania pracy potrzebowały jedynie kolorowych farb, swoich rączek: kreatywności, której nigdy im nie brakuje!

PAŹDZIERNIK


 GÓRY MOJA PASJA  – KONKURS –  Świdnicki Ośrodek Kultury zorganizował konkurs „Góry – moja pasja” w której wzięli udział wszystkie grupy. Jury wybrało pracę Konrada Laski i nagrodziła ją wyróżnieniem. Prace można oglądać na wystawie w klubie „Bolko” a tu zdjęcia z odebrania nagrody przez Konrada.

ZAWODY SPORTOWE W GRUPIE WINOGRON – Deszczowa pogoda mobilizuje nas do wzmożonego ruchu. Na dworze mokro, ale my mamy salę, w której świetnie się bawimy. Dzisiaj w naszej grupie odbyły się zawody sportowe. Było dużo ruchu, dużo śmiechu i spaniałej zabawy.

W KASZTANOWYM MIEŚCIE –  w kasztanowym mieście wszystko jest z kasztanów. Dzieci z grupy Zero i Poziomek wykonały kasztanowe ludki, zwierzęta. Oprócz tego dzieci z Poziomek wykonały drzewa – tworząc jesienny las.

OWOCOWE WARSZTATY PLASTYCZNE -Dzisiaj grupa Winogronek zakończyła sezon owocowy w polskim sadzie. Dzieci kosztowały wszystkich owoców krajowych, które daje nam Pani Jesień orz wykonały owocowe koszyczki z plasteliny.

MUCHOMORKI –Dzieci z grupy mandarynek wykonały z przyniesionych warzyw (korzenia pietruszki i ziemniaka) do naszego kącika przyrodniczego – muchomorki i borowiki. Przedszkolaki nauczyły się również wierszyka o muchomorze.

ZNAM SWÓJ ADRES –w ramach zajęć „Znam swój adres” zerówka dowiedziała się dlaczego tak ważna jest znajomość adresu domowego oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach niebezpieczeństwa. Żeby przekonać się czy znamy swój adres przedszkolaki postanowiły wysłać do swoich domów list z własnoręcznie wykonanymi rysunkami. Po naklejeniu znaczka na kopertę wybraliśmy się na pocztę aby wysłać listy. Teraz z niecierpliwością wyczekujemy listonosza

JESIENNE PRACE-jesień inspiruje. Zerówka postanowiła wykorzystać piękne, kolorowe liście aby stworzyć ciekawe prace plastyczne. Na spacerze zebraliśmy liście a za pomocą kleju i kredek stworzyliśmy ciekawe kreacje dla Pani jesieni oraz wesołe liski.

MALARZE SĄ WŚRÓD NAS – dzisiaj dzieci z grupy Cytrynek wcieliły się w role malarzy. Zamiast pędzli maluszki wykorzystały gąbeczki, którymi w skupieniu malowały przepiękne prace.

AUDYCJA MUZYCZNA – 18 października odbyła się w naszym przedszkolu audycja muzyczna. Dzieci dowiedziały się jak wygląda budowa fagotu – instrumentu dętego . Oprócz melodii, którą pan zagrał można było wziąć czynny udział w zabawie ze śpiewem.

BASEN W ŻAROWIE- PIERWSZY WYJAZD-   w  dniu dzisiejszym nasze dzieci wzięły udział w wyjeździe na basen do Żarowa i tym samym rozpoczęliśmy jesienny sezon. Zabawom w wodzie nie było końca.

DZIEŃ ZWIERZAKA – we wtorek w całym przedszkolu odbył się dzień poświęcony zwierzętom. Dzieci oprócz wykonanych prac plastycznych dowiedziały się jak należy opiekować się i karmić jeża, kota i szczura, bo własnie te zwierzęta gościły dziś u nas w przedszkolu.

WROCŁAWSKI TEATR LALEK- w dniu 4.10.2017 dzieci z grup Winogron, Poziomek i grupy Zero wybrały się do Wrocławskiego Teatru lalek przy Placu Teatralnym na spektakl”Plama”. Dobra i piękna królewna, która bawiła się w ogrodzie przypadkowo zranił złą i wyniosłą czarownicę. Czarownica zamieniła księżniczkę w plamę. Plama tworzy ilustracje, tła i część akcji jako projekt multimedialny – wizualny. spektakl plama pokazuje prawdziwe emocje, bliskie małym dzieciom, zachęcając je do posiadania marzeń i do wiary w ich spełnianie.

PASOWANIE NA ŻŁOBKOLACZKA – 6 października w naszym żłobku odbyło się pasowanie na Żłobkolaczka. Dzieci z grupy Cytrynek przygotowały dla zaproszonych gości krótki występ, po którym nastąpiła główna cześć pasowania. Maluszki oficjalnie stały się żłobkolaczkami. Życzymy im dużo uśmiechu i samych słonecznych dni w żłobku.

DZIEŃ NAUCZYCIELA – w dniu 5.10 obchodzony jest Ogólnoświatowy Dzień Nauczyciela, natomiast 14.10 świętować będziemy dzień utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – stało się to w 1773 roku, a więc 244 lata temu. Są to szczególne daty dla polskiej oświaty i dla nas jako przedszkola. Dlatego dzieci z grupy Poziomek i grupy Zero, postanowiły uczcić to miłym przedstawieniem dla Pań oraz kwiatami. Każda z pań usłyszała coś miłego, a wszystkie dzieci zaprezentowały się najpiękniej jak potrafiły.

WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA IGNACEGO DECA W NASZEJ PLACÓWCE – w  dniu dzisiejszym odwiedził nasze przedszkole Jego Ekscelencja Biskup Ignacy Dec oraz Ksiądz Proboszcz Piotr Śliwka. Po krótkim występie dzieci Ksiądz Biskup odmówił modlitwę w intencji dzieci i personelu oraz pobłogosławił każdego przedszkolaka. Na koniec ks Biskup Otrzymał prezenty od każdej grupy oraz dokonał wpisu w kronice przedszkolnej.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA-  w piątek 13 go października odbyło się w grupie mandarynek pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowały dla gości krotki występ, po którym nastąpiła oficjalna część pasowania. Po występie dzieci wraz z rodzicami zasiedli do słodkiego poczęstunku.

WRZESIEŃ


 

MIASTO, WIEŚ, ULICA… – dzieci z grupy Poziomek, działały aktywnie i z wyobraźnią. Podczas tygodnia „Moja miejscowość” tworzyły z kolorowego papieru swój dom, a potem tworzyły prace z gazet, ulotek wg. własnej inwencji twórczej. W piątek dzieci przypomniały sobie jak ważne jest znać swój adres i wysyłały listy na swój adres domowy.

BEZPIECZNIE NA DRODZE-  w tym tygodniu poruszamy temat bezpieczeństwa na drodze do przedszkola. Winogrona oraz zerówka zdobyły informacje o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, rozmawialiśmy na temat miejsc, w których nie wolno przechodzić na drugą stronę jezdni. Poznaliśmy znaki drogowe oraz wyruszyliśmy na skrzyżowanie aby odnaleźć przejście dla pieszych i w praktyce wykorzystać swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa.

ZAJĘCIA W GRUPIE CYTRYNEK – dzisiejszy dzień maluszki z grupy Cytrynek zaczęły grająco i śpiewająco. Dzieci razem z panią śpiewały piosenki, grały na instrumentach, a następnie wykonały piękne prace plastyczne „Jesienne drzewo”.

DZIEŃ ORDERU UŚMIECHU – Poziomki świętowały dzisiaj Dzień Orderu Uśmiechu. Rozmawialiśmy, co robić aby być szczęśliwym i powodować uśmiech u innych. Wszystkie uśmiechnięte dzieci otrzymały swój order i życzą wszystkim Państwu dużo uśmiechu każdego dnia.

PANI JESIEŃ –W pierwszy dzień jesieni nasze przedszkole odwiedziła pani jesień. W prezencie przyniosła nam swoje dary, nauczyła przedszkolaków piosenkę o kasztanku. Wszystkie dzieci wyruszyły na wycieczkę do pobliskiego parku.

AUDYCJA MUZYCZNA- 20 września nasze przedszkole odwiedziła pani flecistka. Dzieci z wszystkich grup wzięły udział w audycji muzycznej połączonej z opowiadaniem o Królu Popielu” oraz zapoznały się z budową fletu. Wszyscy byli zachwyceni i aktywnie uczestniczyli w audycji.

DOŚWIADCZENIE „SADZENIE FASOLI” –  Dzieci z grupy Winogronek na początku września rozpoczęły przez aktywne działanie swoje pierwsze doświadczenie przyrodnicze, które przebiegało w kilku etapach. Najpierw dzieci moczyły fasolkę w wodzie na specjalnej gazie. Potem przez dwa tygodnie sumiennie ją podlewały. Niektórym przedszkolakom fasola bardzo szybo wypuściła korzenie, a niektórym wolniej. Swoje wyrośnięte fasole dzieci zabierały do domu. Własnie na tym polegała ciągła obserwacja, na podstawie której możemy się dowiedzieć jak coś wyrasta szybciej lub wolniej.

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE MANDARYNEK, WINOGRONEK I CYTRYNEK  – Dziewczynki w grupie Cytrynek z okazji Dnia Chłopaka, wykonały piękne krawaty dla swoich kolegów z grupy oraz kartki pamiątkowe, na których odbiły swoje rączki. Dziewczynki z grupy zero złożyły chłopcom życzenia oraz wręczyły im piękne, ręcznie robione muchy. Dzieci z grupy Winogron hucznie bawiły się w rytm muzyki disco, piły prawdziwą Coca Colę. Na koniec wszystkie dzieci wzięły udział w losowaniu nagród. Wszystkich chłopcom z okazji ich święta życzymy wiele uśmiechu.

SIERPIEŃ


WYCIECZKA DO STAJNI SIEDLISKO WIOLINKA – 28 sierpnia odbyła się wycieczka do Stajni Siedlisko – Wiolinka w Kątkach. Dzieci aktywnie spędziły czas na wolnym powietrzu. Było pieczenie kiełbasek i ziemniaków w ognisku, zabawy w berka i chowanego. Oczywiście wszystkie dzieci jeździły konno

KUCHENNE REWOLUCJE – w tym tygodniu w ramach projektu „Kuchenne rewolucje” dzieci z naszego przedszkola zapoznały się z zawodem kucharza. Dowiedziały się jak wygląda jego codzienny ubiór oraz jakie zadania ma on do wykonania w swoje pracy. Nasze pociechy wykonywalny prace plastyczne, próbowały składników potrzebnych kucharzowi w codziennej pracy, a na sam koniec projektu dzieci wcieliły się w role kucharzy i same przygotowały przepyszne owocowe szaszłyki, które następnie zjadły ze smakiem.

LIPIEC


NASZE PLONY- 28 lipca przedszkolaki zebrały swoje pierwsze plony. Dzieci pozrywały z ogródków przedszkolnych fasolkę szparagową, którą same zasadziły. Każdy przedszkolak obrał fasolkę, umył po czym wspólnie ją ugotowaliśmy a potem skosztowaliśmy. Fasolka była pyszna i świetnie nadawała się jako dodatek do naszego obiadu.

DZIEŃ RYBY – Dzisiaj w grupie Cytrynek i mandarynek zawitał świat wody oraz ryby. Dzieci na początku dowiedziały się o najważniejszych gatunkach ryb na całym świecie a potem wykonały własne akwarium z rybkami w środku na koniec zajęć malowały farbami papierową rybę i wyklejany ją kolorowymi łuskami.

ZABAWY W OGRODZIE NASZEGO PRZEDSZKOLA – dzisiaj jest  piękna słoneczna pogoda 🙂 a My się kąpiemy i opalmy 🙂

W TAJEMNICZEJ KRAINIE GADÓW Z AGAMĄ BRODATĄ –  w dniu dzisiejszym gościliśmy w naszym przedszkolu Firmę Format wraz z warsztatami zoologicznymi o tematyce: W tajemniczej krainie gadów z agamą brodatą.Podczas warsztatów dzieci wzięły czynny dział poprzez rozwiązywanie zagadek, łamigłówek i rebusów.Integralną częścią pokazu były zdjęcia pamiątkowe z bohaterem warsztatów Agamą Brodatą.

DZIEŃ TĘCZY – Dzisiaj w grupie mandarynek zawitała tęcza. Dzieci najpierw dowiedziały się z ilu kolorów składa się tęcza a potem wykonały wspólnie kolorowe tęcze. Całość dopełniła zabawa z chustą animacyjną.

WAKACYJNA PODRÓŻ – tego dnia dzieci w grupie Poziomek wyruszyły w rejs na wakacyjną podróż. Dzieci wykonały żaglówki za pomocą różnokolorowych kół. Przedszkolaki mają barwną wyobraźnię, Stworzyły opowiadanie, gdzie taką żaglówką mogą dopłynąć np. do krainy motyli 🙂

RYBKA TU..RYBKA TAM…- Dzisiaj dzieci z grupy Cytrynek stworzyły piękne prace plastyczne – rybki w morzu. Wszystkie maluchy pracowały z wielkim zaangażowaniem.

LATAWCE, DMUCHAWCE..WIATR… – Dzieci z grupy winogronek ozdabiały swoje latawce według własnej inwencji twórczej. Latem, gdy wieje wiatr latawce to swietna sprawa.

ZAJĘCIA NA KORCIE TENISOWYM – Przedszkolaki wybrały się dzisiaj na pierwszy wakacyjny wyjazd na kort tenisowy w Świdnicy. Podczas zajęć trener pokazywał dzieciom w jaki sposób trzyma się rakietę i jak prawidłowo odbijać piłeczkę tenisową. Winogrona i Poziomki aktywnie brały udział w zajęciach, mając przy tym dużo radości.

CZERWIEC


 

TURNIEJ GRY W WARCABY – 30 czerwca odbył się w naszym przedszkolu turniej gry w warcaby. Poziomki i winogrona walczyły o zdobycie wysokich miejsc. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy a dzieci z grupy poziomek zdobyły 3 pierwsze miejsca: III miejsce zdobyła Wanda, II miejsce Michał, I miejsce Hania. Wszystkim serdecznie gratulujemy

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ POCAHONTAS –27 czerwca wszystkie grupy przedszkolne oraz maluszki z grupy żłobkowej wyruszyły na wycieczkę do Wioski Indiańskiej Pocahontas. Podczas pobytu w wiosce na dzieci czekało wiele atrakcji min. zdobywanie indiańskich sprawności, poznawanie obyczajów Indian, samodzielne łowienie ryb, spotkanie z Wodzem oraz strzelanie z łuku. Wycieczka do wioski sprawiła dzieciom wiele frajdy i zabawy, ale przede wszystkim dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach.

DZIEŃ TATY – Dzieci w grupie Winogron, rozmawiały dzisiaj o tatusiach. O tym jak pracują, co robią i za co ich dzieci kochają. A żeby tatusiom podziękować, przygotowały laurki – Super taty.

ZAJĘCIA POKAZOWE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W dniu 21.06 odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego dla Rodziców. Podczas lekcji dzieci prezentowały znajomosć nowych słówek, fraz oraz piosenek poznanych w czasie bieżącego roku szkolnego 2016/2017. Cytrynki, Mandarynki, Winogrona i Poziomki otrzymały pamiątkowe dyplomy w związku z zakończeniem kolejnego poziomu nauki języka angielskiego z Helen Doron.

KONKURS RECYTATORSKI – Tego dnia w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski. Dzieci z poszczególnych grup recytowały wiersze Marii Konopnickiej oraz Juliana Tuwima. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy za udział. III miejsce zajął Michał, II miejsce zajęła Marysia a miejsce I zajęła Zosia. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!!!

DZIEŃ WIATRU – 19 czerwca Poziomki stworzyły przepiękne, barwne latawce z okazji Dnia Wiatru. Dzieci miały dużo zabawy podczas puszczania ich na naszym placu przedszkolnym.

WARSZTATY FLORYSTYCZNE – Dzisiaj w grupie mandarynek odbyły się warsztaty florystyczne,  które poprowadziła i zorganizowała mama Marlenki. Dla każdego przedszkolaka pani Karolina przygotowała wraz z Marlenką ozdobne słoiczki, w których dzieci stworzyły własną kompozycje kwiatową. Największą atrakcją były kuleczki wodne oraz sztuczny snieg. Dzieci przygotowały również pełen koszyk kwiatów dla Dyrekcji przedszkola i żłobka. Dziękujemy 🙂

TURNIEJ SZACHOWY  W NASZYM PRZEDSZKOLU – 9 czerwca w naszym przedszkolu odbył się turniej szachowy, któremu przewodniczył pan Marcin Korzekwa. W turnieju wzięła udział cała grupa Poziomek. Wśród chłopców I miejsce zajął Michał, II miejsce Diego a III miejsce Igor natomiast wśród dziewczynek pierwsze miejsce równocześnie zajęły: Wiola i Natalia a miejsce 3 zajęła Hania. Gratulujemy!!!

DZIEŃ PRZYJACIELA – Winogrona obchodziły dzisiaj Międzynarodowy Dzień przyjaciela. Dzieci rozmawiały o uczuciach jakimi darzą najbliższe osoby, a także tworzyły prace plastyczne.

DZIEŃ SAŁATKI OWOCOWEJ – 9 czerwca grupa Cytrynek i mandarynek obchodziła dzień sałatki owocowej. tego dnia dzieci przyniosły owoce, które potem pokroiły. Na talerzach pojawiła się piękna, kolorowa sałatka, którą wszystkie dzieci chętnie zjadły.

AFRYKAŃSKA WIOSKA – 8 czerwca Poziomki zorganizowały wystawę prac przestrzennych pt: ” Wioska Afrykańska”. Podczas zajęć rozmawialiśmy o dzieciach z różnych stron świata. Przedszkolaki dowiedziały się, że każde dziecko, bez względu na to, gdzie mieszka, kim są jego rodzice, jak wygląda, ma takie same prawa i powinno być traktowane z szacunkiem i tolerancją.

IDZIEMY NA JAGODY..NA JAGODY – Dzieci z grupy Winogron poznawały strukturę lasu. Wspólnie spiewały piosenkę „Na jagody”, do której przygotowały pracę przestrzenną – jagódki. Do pracy został wykorzystany mech florystyczny. Dzieci zapoznały się z mchem za pomocą zmysłu: dotyku węchu, wzroku.

AKADEMIA POŻEGNANIA STARSZAKÓW – 5 czerwca grupa Poziomek oficjalnie pożegnała się z przedszkolem. Dzieci wystąpiły z wakacyjnym przedstawieniem, a na koniec zatańczyły śląski taniec Grozik. Młodsze dzieci z przedszkola pożegnały poziomki przepięknymi występami. Starszaki na koniec otrzymały poziomkowe rożki z niespodziankami.

MAJ


 SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI ORGANIZACJI MŁODZIEŻOWEJ AIESEC- 31 maja w naszej placówce odbyło się spotkanie z przedstawicielami Organizacji Młodzieżowej AIESEC. Naszymi gośćmi byli: Dorothy z Hong Kongu oraz Roger z Singapuru. Opowiedzieli i zapoznali nas ze zwyczajami kultury wschodniej: taniec ludowy, tradycyjna muzyka oraz przepis na chińskiego chamburgera. Dorothy i Roger opowiedzieli dzieciom bajkę w dialekcie seczuańskim. Na koniec przedszkolaki uczyły się posługiwać pałeczkami podczas jedzenia ryżu.

IV POWIATOWA OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA DZIECI – 29 maja odbyła się IV Powiatowa Olimpiada z Języka Angielskiego dla przedszkolaków. W Helen  Doron w Świdnicy zgromadziły się dzieci, które brały udział w rozwiązywaniu zadań oraz łamigłówek w obcym języku. Nasze przedszkole reprezentowała grupa młodsza: Bianka oraz Michał, natomiast grupę starszą: Hania i Diego, którzy zajęli I miejsce.. BRAWO !!!W Centrum Helen 

PIKNIK RODZINNY-26 maja dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w pikniku rodzinnym, który rozpoczął się występami artystycznymi przedszkolaków oraz rozdaniem własnoręcznie wykonanych prezentów. Podczas pikniku można było bawić się na dmuchanych zamkach oraz jeść dużo pyszności: gofry, watę cukrową, ciasta oraz kiełbaski z grilla. zabawa była bardzo udana

VI FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ W DZIERŻONIOWIE – Nasze przedszkolaki z grupy Poziomek Hania i Igor wzięły udział w festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Dzierżoniowie. Dzieci wykazały się ogromna wiedzą i zdobyły wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!