STYCZEŃ


GRUDZIEŃ


 JASEŁKA W GRUPIE CYTRYNEK  – 17 grudnia w grupie Cytrynek odbyły się jasełka. Maluszki w przepięknych strojach wystąpiły przed rodzicami oraz dyrekcją przedszkola. Po przedstawieniu wszyscy razem zasiedli do stołu aby wspólnie świętować sukces naszych najmłodszych dzieci oraz poczuć klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

X KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK – 14 grudnia odbył się X Konkurs Kolęd i pastorałek dla dzieci w wieku przedszkolnym. Delegacja dzieci z grupy zero zaśpiewała kolędę „Świeć gwiazdeczko” i zdobyła III miejsce. Gratulujemy! Dziękujemy w przygotowaniu pięknych strojów.

GALA W BIAŁOWIEŻY – Daria Michalska Dyrektorem Filii Instytutu Studiów Podyplomowych w Bielawie.

W dniach 1-2 grudnia 2018 r. odbyła się w Białowieży Akademicka Gala Współpracy zorganizowana przez Instytut Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie. Podczas Gali pani Daria Michalska została mianowana Dyrektorem Filii Instytutu Studiów Podyplomowych w Bielawie i otrzymała Certyfikat Akredytacji Filii Instytutu Studiów Podyplomowych dla Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „Wszechnica Nauczycielska” w Bielawie. W ośrodku studia podyplomowe organizowane we współpracy z Instytutem Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie  odbywają się w Bielawie od 2016 roku w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „Wszechnica Nauczycielska”, zarządzanym przez panią Dyrektor Darię Michalską. Cieszą się one ogromną popularnością. W latach akademickich  2016/217 i 2017/2018 skorzystało z nich ponad 150 studentów. W bieżącym roku akademickim studiuje  117 osób. Oferta studiów obejmuje blisko 40 kierunków pedagogicznych m.in. Przygotowanie pedagogiczne, Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, Pedagogika specjalna w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika), Zarządzanie w oświacie, a także typowo przedmiotowe, m.in.: Biologia w szkole, Wiedza o społeczeństwie, Edukacja dla bezpieczeństwa.

LISTOPAD


ANDRZEJKI Dziś w naszym przedszkolu, wszystkie dzieci uczestniczyły w grach i zabawach andrzejkowych. Nie zabrakło również wróżb oraz lania wosku przez dziurkę od klucza. Wszyscy się świetnie bawili..

POKAZ BANIEK MYDLANYCH – Dziś w przedszkolu odbyły się warsztaty i prezentacja pt. „Magiczne Bańki mydlane” Dzieci mogły same zrobić bańkę oraz zamknąć się w wielkiej,kolorowej bańce. Wszystkie przedszkolaki miały wielką frajdę.

EDUKACJA EKOLOGICZNA Z UDZIAŁEM PANA BŁYSZCZAKA – W dniu wczorajszym  przedszkolaków z grupy Winogron, Poziomek i Zero odwiedził Pan Błyszczak. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach. Segregowały odpady oraz z pomocą Superbohatera wykonały samoloty. Pan Błyszczak zrobił z nami zdjęcie i wręczył każdemu kolorowanki.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – Dziś dzieci ze żłobka oraz przedszkola obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Wszyscy przynieśli swoich pluszowych przyjaciół, bawili się z nimi oraz stworzyli piękne prace plastyczne.

ZWIEDZANIE TEATRU – Dziś Poziomki oraz grupa Zero wybrały się do Teatru w Świdnicy. Miały okazję zobaczyć pracownię taty Piotrusia.Znanego świdnickiego artysty Roberta Kukli oraz jego dzieła. Mogły przyjrzeć się z bliska wszystkim pomieszczeniom teatru wraz z reżyserką…i zaśpiewać na prawdziwej scenie do mikrofonu. Dzieci były bardzo zadowolone.

DZIEŃ JEŻA– Z okazji Dnia Jeża, który obchodzony jest 10 listopada dzieci z grupy mandarynek cytrynek wykonały prace pod postacią jeża. Jeże wykonane zostały gruszek oraz wykałaczek.

UROCZYSTOŚĆ 100  ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI– Dziś odbywało się Ogólnopolskie Śpiewanie Hymnu Polski. O godzinie 11.11 wszystkie przedszkolaki i żłobkolaczki uroczyście odśpiewały Mazurek Dąbrowskiego. Wszystkie dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne związane z obchodami tego święta.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – Zerówka Poziomki i Winogrona obchodziły dziś Dzień Postaci z Bajek oraz czytanie baśni. Uczennice Szkoły Podst. 315 czytały dzieciom baśń Andersena Królowa Śniegu. Przedszkolaki prezentowały stroje i gadżety swoich ulubionych bajek i filmów.

PAŹDZIERNIK


JESTEŚMY NA BASENIE – Kolejny sezon ba basenie w Żarowie rozpoczęty 🙂

TYDZIEŃ ZWIERZĄT DOMOWYCH – Dziś temat; Pieski i Koty. U dzieci były już prawdziwe psy a teraz lepią z plasteliny doskonaląc motorykę małą.

JESIENNE PRACE – #maliartysci#kasztany#farby#motorykamala#wspieranierozwojudzieci#pracaindywidualna#pejzazjesienny#mandar

KASZTANY-Winogronka skorzystały z darów jesieni na zajęciach matematycznych, przeliczały kasztany oraz układały z nich różne kształty.

JESIENNY SPACER– Dzisiaj dzieci z grupy Cytrynek, korzystając z pięknej jesiennej pogody, wyruszyły na długi spacer po okolicy.

ANGIELSKI W PODRÓŻY – 16 października delegacja  z grup winogron,poziomek i zero odebrały dyplomy i nagrody na oficjalnym rozstrzygnięciu konkursu plastycznego „Angielski w podroży”. Który odbył się w klubie”Bolko w  Świdnicy”. Każda grupa otrzymała książkę z języka angielskiego wraz z płytą CD oraz grę edukacyjną. Gratulujemy 🙂

PASOWANIE NA ŻŁOBKOLACZKA I PRZEDSZKOLAKA – 15 października w Europejskiej Akademii Dziecka odbyło się pasowanie na Żłobkolaczka i Przedszkolaka. Dzieci z grupy Cytrynek i Mandarynek przygotowały piękne występy, po których nastąpiło uroczyste pasowanie oraz poczęstunek.

DZIEŃ NAUCZYCIELA -Dziś niespodzianka dla pani Ady..Dzień Nauczyciela w grupie Poziomek przebiegł bardzo uroczyście. Były kwiaty, czekoladki i życzenia od kochanych przedszkolaków.

SPOTKANIE Z PIESKAMI – Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy pracowników schroniska wraz z dwoma uroczymi psami. Dzieci mogły dowiedzieć się w jaki sposób można zaadoptować psa, jak wygląda opieka nad nimi oraz czego nie należy robić, aby piesek się nie przestraszył. Na koniec dzieci wręczyły przygotowane przez siebie rysunki zwierząt. Każdy miał także okazję przywitać się z pieskiem.

 STRAGAN – Dzieci z grupy Poziomek i Winogron, dzięki przyniesionym owocom i warzywom stworzyły stragan, który można podziwiać na półpiętrze naszego przedszkola. przedszkola.

DZIEŃ CHŁOPAKA  – w piątek 28.09, w żłobku i przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Były tańce, słodkie upominki, dekorowanie babeczek i własne wypieki. Wszyscy się świetnie bawili.

WRZESIEŃ


ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGOW naszym przedszkolu i żłobku rozpoczęły się zajęcia z języka angielskiego z panią Kamilą oraz panią Jerose.

PANI JESIEŃ – 24 września do przedszkola zawitała Pani Jesień. Ubrana w piękną sukienkę w kolorowe liście – z koszykiem w dłoni obdarowała dzieci pięknymi darami: kolorowymi liśćmi, szyszkami, orzechami, kasztanami i żołędziami. Przyniosła również smaczne jabłka ze swojego sadu, którymi zajadały się dzieci. Przedszkolaki wykonały dla pani jesieni jej portret za pomocą przyniesionych z parku liści.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA – Dzisiaj obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Nasze dzieci dowiedziały się jak wygląda przedszkole w Anglii i Szkocji. Po wyśmienitej zabawie dyskotekowej dostały z tej okazji drobny upominek od pań.

ZABAWY NA OGRODZIE NASZEGO PRZEDSZKOLA – CYTRYNKI korzystają z pięknej pogody i aktywnie spędzają czas, bawiąc się na przedszkolnym placu zabaw.

MOJA RODZINA – Dzieci z zerówki podczas zajęć dydaktycznych wymieniły członków swoich rodzin i mówiły kim są dla siebie. Opowiadały o swoich rodzinach, prezentując przyniesione z domu zdjęcia. Na koniec przedszkolaki nauczyły się wierszyka pt: „Rodzina”.

CZERWONE JABŁUSZKO – ‚Czerwone jabłuszko’ W tym tygodniu CYTRYNKI stworzyły piękne prace plastyczne, które na koniec zawisły w ich sali jako ozdoba.

EKSPERYMENTUJEMY – Czy woda potrafi wędrować? Winogrona rozpoczynają wrześniową przygodę w przedszkolu od eksperymentów. Jest to ciekawe doświadczenie, wzbudzające duże zainteresowanie oraz wymagające nieco cierpliwości, gdyż na efekt końcowy i wysuwanie wniosków należy trochę poczekać… Jak widać na załączonym zdjęciu woda potrafi wędrować 🙂

KĄCIK PRZYRODY – Poziomki urządzają Kącik Przyrody . Poziomki jak co roku przygotowały doświadczenie z fasolą w kąciku doświadczalnym oraz sadziły cebulki i szczepki kwiatów w kąciku przyrodniczym. Dzieci bardzo lubią obserwować, pielęgnować i podlewać rośliny. To działanie rozwijące zmysły i empatię przedszkolaków.

WSPOMNIENIA Z WAKACJI – Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wakacje szybko minęły, razem z zerówką postanowiliśmy przypomnieć sobie ten miły czas. W naszej sali wspólnie urządziliśmy kącik wspomnień wakacyjnych, do którego każdy z nas przyniósł coś co przywiózł sobie na pamiątkę.

SIERPIEŃ


 

GRAMY I ŚPIEWAMY – Dzisiejszy dzień maluszki z grupy Cytrynek rozpoczęły grająco i śpiewająco. Wraz z panią Kasią, dzieci grały na instrumentach, śpiewały piosenki oraz integrowały się poprzez wspólne zabawy w kręgu.

 WYCIECZKA DO STAJNI BIAŁY LAS W WIERZBNEJ – 22 sierpnia wszystkie dzieci wybrały się na wycieczkę do Stajni Biały Las w Wierzbnej. Przedszkolaki mogły pooglądać konie oraz nakarmić je marchewką. Po przejażdżce konnej dzieci zjadły pyszny obiadek i wróciły szczęśliwie do przedszkola.

LIPIEC


„LODY LODY” – dzieciom z grupy Poziomek zachciało się lodów:-) postanowiliśmy po śniadaniu wybrać się do sklepu „Żabka” i kupiliśmy sobie lody. Dzieci samodzielnie wybrały i dokonały zakupu.

 SALA ZABAW „TĘCZA” – Dzieci z grupy Poziomek oraz grupy Zero miały okazje uczestniczyć w nagraniu filmu promocyjnego w sali zabaw „Tęcza”. Dzieci w tym dniu bawiły się na sali, miały pyszny poczęstunek orz były zamykane w bańce mydlanej.

WARSZTATY EDUKACYJNE – Za nami kolejne warsztaty edukacyjne. Tym razem dzieci tworzyły zapachowe mydełka. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach i otrzymały w prezencie małe upominki.

WAKACYJNE ZAJĘCIA NA KORCIE TENISOWYM – Podczas wakacji, w każdy wtorek dzieci z najstarszych grup jeżdżą na zajęcia z tenisa. Przedszkolaki podczas zajęć aktywnie spędzają czas. Uczą się jak prawidłowo trzymać rakietę, odbijać piłkę, przyjmować odpowiednią pozę podczas rzutu. Przedszkolaki bardzo lubią zajęcia z trenerem, uczą się przy tym gry zespołowej.

WYCIECZKA DO OSTOI  NAD MŁYNÓWKĄ – 06 lipca przedszkole wybrało się na wycieczkę edukacyjną gospodarstwa agroturystycznego w Mościsku. W pięknych, wiejskich terenach dzieci nauczyły się prać na tarze w bali, robić kanapki z warzyw z wiejskiego ogródka. Przedszkolaki mogły obserwować  z bliska zwierzęta wiejskie, które  też karmiły kukurydzą, jabłkami i zbożem. Wycieczka była bardzo udana. 

WARSZTATY EDUKACYJNE – 4 lipca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty, na których dzieci wykonywały od podstaw wakacyjną,muszelkowa świecę. Ciepłą parafinę zasypywały darami morza. Gotową świecę można już zapalić wieczorem, przenosząc się w nadmorski klimat.

ZAJĘCIA Z JOGI – Co dwa tygodnie w czwartki w naszym przedszkolu odbywać się będą zajęcia z jogi. Instruktorka nauczyła dzieci ćwiczeń relaksacyjnych i rozciągających: piesek, kogut, kot, kurczaczek itd. Przy okazji dzieci mogły usłyszeć polecenia w języku hiszpańskim.

BASEN W OGRODZIE NASZEGO PRZEDSZKOLA –  przyszło lato, a z nim upały. Aby dzieci zadowolić, jak co roku korzystamy z kąpieli w basenie w naszym ogródku przedszkolnym. 

CZERWIEC


WYJŚCIE NA LODY – W pierwszy dzień kalendarzowego lata dzieci z grupy Mandarynek, Poziomek i Zero wybrały się na pyszne lody. W taki upalny dzień lody były doskonałą ochłodą.

LATO  – W takie upalne dni dzieci doświadczyły ochłody w postaci mgiełki wodnej. To wielka radość dla wszystkich dzieci 🙂

 V POWIATOWA OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA PRZEDSZKOLAKÓW – w dniu 18 czerwca Centrum Językowe Smile po raz kolejny zorganizowało powiatową olimpiadę z języka angielskiego dla przedszkolaków. W olimpiadzie wzięły udział miedzy innymi nasze dzieci.Dzieci musiały wykazać się znajomością kolorów, środków transportu, owoców, nazw zwierząt domowych i wiejskich ( rozpoznawanie po odgłosach), robiły zakupy w sklepie z zabawkami 🙂 oraz rozpoznawały owoce i warzywa po zapachu i smaku. Musiały też odgadnąć dyscypliny sportowe na podstawie rekwizytów. Zajęliśmy II miejsce – Niepubliczne Przedszkole Europejska Akademia Dziecka w Świdnicy – Dobromiła i Maria 🙂 Wszyscy walczyli dzielnie 🙂

 WARSZTATY (ROBIMY TORBY EKOLOGICZNE) – w dniu dzisiejszym wszystkie dzieci z naszego przedszkola malowały ekologiczne farby, ekologiczna farba 🙂 tworząc na niej pięknie kolorowe szablony z wybranych przez siebie wzorów.

MISTRZOSTWA PRZEDSZKOLA W SZACHACH – Dzieci z EAD (w zastępstwie swoich kolegów Mistrzów Przedszkola w szachach) wzięły udział w VII Turnieju Szachowym organizowanym w Przedszkolu Miejskim nr 6 walcząc o Mistrzostwo Świdnicy. Nasze dzieci tj. Bianka, Emilia i Olaf grali z najlepszymi mistrzami z innych przedszkoli i zdobyli zasłużone miejsca: Bianka XII / XIV Emilia VIII w kategorii dziewcząt. W kategorii chłopców Olaf zajął XI miejsce na XVIII. Gratulacje dla dzieci 😁

 

PRZEDSZKOLNE MISTRZOSTWA PIŁKI NOŻNEJ – W piątek 15.06, w galerii Świdnickiej odbyły się Mistrzostwa Piłki Nożnej organizowanej przez klub Gryf Świdnica. W rozgrywkach wzięły udział dzieci z grupy Winogron, Poziomek i Zero. Były także strzały do bramek oraz zabawy w małpim gaju. Na koniec dzieci poszły do lodziarni Choice, wybierały swoje ulubione smaki lodów. Dzień pełen przygód:-)

STONOGA NA ŁĄCE – Mandarynki wykonały prace plastyczną „Stonoga na łące”. Wykorzystały do tego bibule, watę, farby oraz rolki po papierze toaletowym. Nasza piękną prace można podziwiać na tablicy w szatni.

PRZEDSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY  – W dniu 12.06 dzieci z grupy poziomek i zerówki zakończyły swoją przygodę z szachami rozgrywając między sobą Turniej Szachowy. Było dużo zabawy i trochę stresu. I miejsce wygrała Laura, a z chłopców Diego.Dzieci wezmą udział w poniedziałkowych Mistrzostwach Szachowych w Przedszkolu nr 6. Gratulacje 🙂

DZIEŃ KOKTAJLU OWOCOWEGO – Dzień koktajlu owocowego w przedszkolu. W piątek przedszkolaki robiły koktajl z truskawek borówek oraz mnóstwa innych owoców. Blendowały a potem wszystkie smakowały pysznego napoju.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE – DOMEK DLA OWADÓW –  Dzisiaj zerówka dowiedziała się po co nam dom dla owadów i dlaczego warto zaprosić je do naszego ogrodu. Dzieci wiedzą, że bez pożytecznych insektów takich jak: pszczoły, biedronki i trzmiele, nie może istnieć żaden ogród. Zapylają kwiaty i atakują szkodniki zagrażające naszym plonom. Wspólnie znaleźliśmy miejsce dla takiego domku w naszym przedszkolnym ogrodzie.

AKADEMIA POŻEGNANIA STARSZAKÓW  – 4 czerwca żegnaliśmy dzieci z najstarszej grupy, które od września będą chodziły do szkoły. Delegacje z innych grup przygotowały dla zerówki występy artystyczne. Zerówka tradycyjnie pożegnała przedszkole tańcem ludowym, dzieci zatańczyły krakowiaka. Po występach Dyrekcja przedszkola wręczyła dzieciom dyplomy oraz tuby wypełnione niespodzianką. Był pyszny tort oraz występ niespodzianka przygotowany przez Rodziców.

KĄCIK PRZYRODY – Za oknem lato wiec nasze Mandarynki postanowiły zmienić wystawę w kąciku przyrodniczym tworząc piękne, kolorowe i skaczące żabki

MAJ


PIKNIK RODZINNY – już IX Piknik Rodzinny w naszym przedszkolu. Dzieci ygotowały  występy. Rodzice i panie pomagały przy stanowiskach. Była pyszna kiełbaska , wata cukrowa, popcorn, gofry oraz ulubione zamki do skakania. Było dużo wspaniałej zabawy.

FESTIWAL PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PRZEDSZKOLI – 23 maja reprezentacja dziewczynek z naszego przedszkola wzięła udział w Festiwalu Piłki Nożnej Dziewcząt, który odbył się na boisku Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy. dziewczynki dzielnie broniły bramki oraz szybko biegały odbierając piłkę drużynie przeciwnej. Na koniec drużyna otrzymała medale oraz nagrody specjalne. Gratulujemy.

WYJAZDY NA BASEN DO ŻAROWA -rozpoczęliśmy kolejny wiosenno – letni sezon wyjazdów do Żarowa. Przed nami trzy takie wyjazdy.

XXVI FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ – 16 maja odbył się 26 Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Świdnickim Ośrodku Kultury. Z naszego przedszkola, swoje umiejętności wokalne prezentowała Emilka z grupy Zero, śpiewając „Deszczową piosenkę” przy akompaniamencie swojej mamy grającej na fortepianie. Emilka śpeiwając piosenkę w pięknej oprawie muzycznej dostała głośne owacje.

 

SPACER PO PARKU RÓŻANYM – Dzieci z Poziomek wyszły na spacer do pobliskiego Parku Różanego. Dzieci podziwiały piękno przyrody – roślinność. A także bawiły się w ulubiona zabawę wokół fontanny – w berka 🙂

ZABAWA Z FOLIĄ BĄBELKOWĄ – W grupie poziomek zabawy folia bąbelkową 🙂 stworzyliśmy krokodyli 😀

TYDZIEŃ MUZYKI – Tydzień muzyki to tworzenie dźwięków z ” niczego”. Dzieci przysłuchują się zjawiskom przyrodniczym na podstawie których wykonują instrumenty. Pudełeczka wypełnione ryżem kaszą lub grochem przybliżają nam deszcz, burzę, wiatr.

ODWIEDZINY W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŚWIDNICY -15 maja dzieci z grupy Poziomek i grupy Zero odwiedziły schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy. Dzieci przywiozły karmę oraz potrzebne rzeczy dla zwierząt. Przedszkolaki zwiedziły schronisko, mogły zobaczyć pomieszczenie dla kotów oraz boksy dla psów. Na koniec pracownicy schroniska odpowiedzieli na wszystkie pytania dzieci.

CO W TRAWIE PISZCZY – Cytrynki odwiedziła dzisiaj biedronka SUZI, która, po przywitaniu wszystkich dzieci, opowiedziała swoją historię kogo spotkała na swej wycieczce po łące. Po wysłuchaniu opowiadania maluchy stworzyły piękne pracę plastyczne przedstawiające łąkę i zwierzęta napotkane przez SUZI podczas spaceru.

WIZYTA STOMATOLOGA – 14 maja w naszym przedszkolu gościliśmy panią Anię – mamę Olafa, która jest stomatologiem. pani Ania rozmawiała z dziećmi w jaki sposób prawidłowo dbać o swoje zęby. Miały również miejsce zajęcia praktyczne – dzieci uczyły się prawidłowo szczotkować zęby oraz miały możliwość wcielić się w role dentysty i samodzielnie na modelu szczęki zaplombować dziury w zębach. Winogrona, Poziomki oraz zerówka miały dużo zabawy podczas warsztatów. Dzieci w podziękowaniu wręczyły pai Ani laurkę.

BARKA RADOŚCI – PRZEGLĄD PIOSENKI –  Dziś dzieci z grupy Winogronek brały udział w przeglądzie piosenki Barka Radości. Dzieci tańczyły Rock and Rolla pod prowadzeniem Elvisa Presleya. Pięknie wyglądały i pięknie tańczyły.

KWIECIEŃ


 NAGRODA W „XIV PRZEGLĄDZIE TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH” – Z wielka radością informujemy, że w XIV Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych „Wyobraźnia bez granic” nasze mandarynki otrzymały w nagrodę książeczki, natomiast nasza Ola została wyróżniona nagrodą indywidualną za role czarownicy. Serdecznie gratulujemy naszym kochanym dzieciom i życzymy dalszych sukcesów.

 XVI PRZEGLĄD TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH – 24 kwietnia dzieci z grupy Mandarynek uczestniczyły w XIV Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych w przedstawieniu pt: „Bajkowy Pociąg” . Dzieci wcieliły się w role: Czarownicy, Pszczółki, Biedronek, Czerwonego Kapturka wraz z Wilkiem i Babcią, Królewny Śnieżki, krasnoludków, Smerfów. Wszyscy świetnie się bawili i zostali nagrodzeni brawami.

ROZDANIE NAGRÓD – We wtorek 17.04 poziomeczki wyszły do Świdnickiego Ośrodka Kultury na rozdanie nagród w Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Konrad Laska otrzymał wyróżnienie za role narratora w przedstawieniu „Królewna Śnieżka”, a cała grupa otrzymała wyróżnienie za odwagę sceniczną – otrzymując statuetkę, dyplom, grę planszową oraz książeczki do czytania.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI – 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. W związku z tym zerówka postanowiła dziś posprzątać swoją najbliższą okolicę. Dzieci cały tydzień gromadziły informację i poszerzały swoją wiedzę na temat segregacji śmieci i ekologii. Każdy przedszkolak został małym ekologiem, aby nasza ziemia była czysta.

DZIEŃ CZEKOLADY W GRUPIE POZIOMEK – Dzień czekolady uczciliśmy przygotowując gorąca czekoladę do picia. Dzieci z grupy Poziomek przyniosły gorzka czekoladę, śmietanę oraz mleko. Z przepisu, który przygotowała pni Asia, dzieci odczytały proporcje, nauczyły się, co znaczy „g” oraz „ml” a także „tara” „tarować”. Po zagotowaniu uczyliśmy się przelewać do kubków, dzieci wypiły czekoladę z oreo i bitą śmietaną. Było pysznie, pamiętajmy aby nie przesadzać z ilością cukrów, węglowodanów w codziennej diecie.

DZIEŃ CZEKOLADY – Z okazji dnia czekolady dzieci z zerówki wybrały się dzisiaj do sklepu by moc wybrać swój ulubiony smak czekolady. Po zakupie dzieci kosztowały słodycz z przyjemnością.

WIOSNA – Przyroda budzi się do życia, a Mandarynki wykonały piękne żabki 🙂

 KOLORY WIOSNY- Za oknem wiosna w pełni, a w grupie Cytrynek dzieci tworzą piękne kolorowe prace…

KONKURS WIELKANOCNY „CO SIĘ ŚWIĘCI” ROZSTRZYGNIĘTY- Święta już dawno za nami, ale my je wspominamy, ponieważ Laura Kołata z grupy Poziomek zdobyła pierwsze miejsce w konkursie wielkanocnym na wesołą pisankę „coś się święci” organizowanego przez Przedszkole EAD w Dzierzoniowie. Laurce Gratulujemy ❤️

PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH – w dniu 9.04.2018 grupa poziomek wyszła do Teatru Świdnickiego Ośrodka Kultury na Przegląd Małych Form Teatralnych. Dzieci wykonały przedstawienie ‚Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Widownia była rozbawiona:-) a dzieci pięknie przebrane zaprezentowały się wspaniale.

SADZIMY ROŚLINY W OGRODZIE PRZEDSZKOLA – Winogrona i grupa Zero sadziły dziś rośliny…przez kilka tygodni dzieci będą obserwować ich wzrost. Będziemy mogli się zachwycać wyglądem dalii i mieczyków.

Content | Menu | Access panel