PAŹDZIERNIK


BASEN W ŻAROWIE- PIERWSZY WYJAZD-   w  dniu dzisiejszym nasze dzieci wzięły udział w wyjeździe na basen do Żarowa i tym samym rozpoczęliśmy jesienny sezon. Zabawom w wodzie nie było końca.

DZIEŃ ZWIERZAKA – we wtorek w całym przedszkolu odbył się dzień poświęcony zwierzętom. Dzieci oprócz wykonanych prac plastycznych dowiedziały się jak należy opiekować się i karmić jeża, kota i szczura, bo własnie te zwierzęta gościły dziś u nas w przedszkolu.

WROCŁAWSKI TEATR LALEK- w dniu 4.10.2017 dzieci z grup Winogron, Poziomek i grupy Zero wybrały się do Wrocławskiego Teatru lalek przy Placu Teatralnym na spektakl”Plama”. Dobra i piękna królewna, która bawiła się w ogrodzie przypadkowo zranił złą i wyniosłą czarownicę. Czarownica zamieniła księżniczkę w plamę. Plama tworzy ilustracje, tła i część akcji jako projekt multimedialny – wizualny. spektakl plama pokazuje prawdziwe emocje, bliskie małym dzieciom, zachęcając je do posiadania marzeń i do wiary w ich spełnianie.

PASOWANIE NA ŻŁOBKOLACZKA – 6 października w naszym żłobku odbyło się pasowanie na Żłobkolaczka. Dzieci z grupy Cytrynek przygotowały dla zaproszonych gości krótki występ, po którym nastąpiła główna cześć pasowania. Maluszki oficjalnie stały się żłobkolaczkami. Życzymy im dużo uśmiechu i samych słonecznych dni w żłobku.

DZIEŃ NAUCZYCIELA – w dniu 5.10 obchodzony jest Ogólnoświatowy Dzień Nauczyciela, natomiast 14.10 świętować będziemy dzień utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – stało się to w 1773 roku, a więc 244 lata temu. Są to szczególne daty dla polskiej oświaty i dla nas jako przedszkola. Dlatego dzieci z grupy Poziomek i grupy Zero, postanowiły uczcić to miłym przedstawieniem dla Pań oraz kwiatami. Każda z pań usłyszała coś miłego, a wszystkie dzieci zaprezentowały się najpiękniej jak potrafiły.

WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA IGNACEGO DECA W NASZEJ PLACÓWCE – w  dniu dzisiejszym odwiedził nasze przedszkole Jego Ekscelencja Biskup Ignacy Dec oraz Ksiądz Proboszcz Piotr Śliwka. Po krótkim występie dzieci Ksiądz Biskup odmówił modlitwę w intencji dzieci i personelu oraz pobłogosławił każdego przedszkolaka. Na koniec ks Biskup Otrzymał prezenty od każdej grupy oraz dokonał wpisu w kronice przedszkolnej.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA-  w piątek 13 go października odbyło się w grupie mandarynek pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowały dla gości krotki występ, po którym nastąpiła oficjalna część pasowania. Po występie dzieci wraz z rodzicami zasiedli do słodkiego poczęstunku.

WRZESIEŃ


 

MIASTO, WIEŚ, ULICA… – dzieci z grupy Poziomek, działały aktywnie i z wyobraźnią. Podczas tygodnia „Moja miejscowość” tworzyły z kolorowego papieru swój dom, a potem tworzyły prace z gazet, ulotek wg. własnej inwencji twórczej. W piątek dzieci przypomniały sobie jak ważne jest znać swój adres i wysyłały listy na swój adres domowy.

BEZPIECZNIE NA DRODZE-  w tym tygodniu poruszamy temat bezpieczeństwa na drodze do przedszkola. Winogrona oraz zerówka zdobyły informacje o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, rozmawialiśmy na temat miejsc, w których nie wolno przechodzić na drugą stronę jezdni. Poznaliśmy znaki drogowe oraz wyruszyliśmy na skrzyżowanie aby odnaleźć przejście dla pieszych i w praktyce wykorzystać swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa.

ZAJĘCIA W GRUPIE CYTRYNEK – dzisiejszy dzień maluszki z grupy Cytrynek zaczęły grająco i śpiewająco. Dzieci razem z panią śpiewały piosenki, grały na instrumentach, a następnie wykonały piękne prace plastyczne „Jesienne drzewo”.

DZIEŃ ORDERU UŚMIECHU – Poziomki świętowały dzisiaj Dzień Orderu Uśmiechu. Rozmawialiśmy, co robić aby być szczęśliwym i powodować uśmiech u innych. Wszystkie uśmiechnięte dzieci otrzymały swój order i życzą wszystkim Państwu dużo uśmiechu każdego dnia.

PANI JESIEŃ –W pierwszy dzień jesieni nasze przedszkole odwiedziła pani jesień. W prezencie przyniosła nam swoje dary, nauczyła przedszkolaków piosenkę o kasztanku. Wszystkie dzieci wyruszyły na wycieczkę do pobliskiego parku.

AUDYCJA MUZYCZNA- 20 września nasze przedszkole odwiedziła pani flecistka. Dzieci z wszystkich grup wzięły udział w audycji muzycznej połączonej z opowiadaniem o Królu Popielu” oraz zapoznały się z budową fletu. Wszyscy byli zachwyceni i aktywnie uczestniczyli w audycji.

DOŚWIADCZENIE „SADZENIE FASOLI” –  Dzieci z grupy Winogronek na początku września rozpoczęły przez aktywne działanie swoje pierwsze doświadczenie przyrodnicze, które przebiegało w kilku etapach. Najpierw dzieci moczyły fasolkę w wodzie na specjalnej gazie. Potem przez dwa tygodnie sumiennie ją podlewały. Niektórym przedszkolakom fasola bardzo szybo wypuściła korzenie, a niektórym wolniej. Swoje wyrośnięte fasole dzieci zabierały do domu. Własnie na tym polegała ciągła obserwacja, na podstawie której możemy się dowiedzieć jak coś wyrasta szybciej lub wolniej.

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE MANDARYNEK, WINOGRONEK I CYTRYNEK  – Dziewczynki w grupie Cytrynek z okazji Dnia Chłopaka, wykonały piękne krawaty dla swoich kolegów z grupy oraz kartki pamiątkowe, na których odbiły swoje rączki. Dziewczynki z grupy zero złożyły chłopcom życzenia oraz wręczyły im piękne, ręcznie robione muchy. Dzieci z grupy Winogron hucznie bawiły się w rytm muzyki disco, piły prawdziwą Coca Colę. Na koniec wszystkie dzieci wzięły udział w losowaniu nagród. Wszystkich chłopcom z okazji ich święta życzymy wiele uśmiechu.

SIERPIEŃ


WYCIECZKA DO STAJNI SIEDLISKO WIOLINKA – 28 sierpnia odbyła się wycieczka do Stajni Siedlisko – Wiolinka w Kątkach. Dzieci aktywnie spędziły czas na wolnym powietrzu. Było pieczenie kiełbasek i ziemniaków w ognisku, zabawy w berka i chowanego. Oczywiście wszystkie dzieci jeździły konno

KUCHENNE REWOLUCJE – w tym tygodniu w ramach projektu „Kuchenne rewolucje” dzieci z naszego przedszkola zapoznały się z zawodem kucharza. Dowiedziały się jak wygląda jego codzienny ubiór oraz jakie zadania ma on do wykonania w swoje pracy. Nasze pociechy wykonywalny prace plastyczne, próbowały składników potrzebnych kucharzowi w codziennej pracy, a na sam koniec projektu dzieci wcieliły się w role kucharzy i same przygotowały przepyszne owocowe szaszłyki, które następnie zjadły ze smakiem.

LIPIEC


NASZE PLONY- 28 lipca przedszkolaki zebrały swoje pierwsze plony. Dzieci pozrywały z ogródków przedszkolnych fasolkę szparagową, którą same zasadziły. Każdy przedszkolak obrał fasolkę, umył po czym wspólnie ją ugotowaliśmy a potem skosztowaliśmy. Fasolka była pyszna i świetnie nadawała się jako dodatek do naszego obiadu.

DZIEŃ RYBY – Dzisiaj w grupie Cytrynek i mandarynek zawitał świat wody oraz ryby. Dzieci na początku dowiedziały się o najważniejszych gatunkach ryb na całym świecie a potem wykonały własne akwarium z rybkami w środku na koniec zajęć malowały farbami papierową rybę i wyklejany ją kolorowymi łuskami.

ZABAWY W OGRODZIE NASZEGO PRZEDSZKOLA – dzisiaj jest  piękna słoneczna pogoda 🙂 a My się kąpiemy i opalmy 🙂

W TAJEMNICZEJ KRAINIE GADÓW Z AGAMĄ BRODATĄ –  w dniu dzisiejszym gościliśmy w naszym przedszkolu Firmę Format wraz z warsztatami zoologicznymi o tematyce: W tajemniczej krainie gadów z agamą brodatą.Podczas warsztatów dzieci wzięły czynny dział poprzez rozwiązywanie zagadek, łamigłówek i rebusów.Integralną częścią pokazu były zdjęcia pamiątkowe z bohaterem warsztatów Agamą Brodatą.

DZIEŃ TĘCZY – Dzisiaj w grupie mandarynek zawitała tęcza. Dzieci najpierw dowiedziały się z ilu kolorów składa się tęcza a potem wykonały wspólnie kolorowe tęcze. Całość dopełniła zabawa z chustą animacyjną.

WAKACYJNA PODRÓŻ – tego dnia dzieci w grupie Poziomek wyruszyły w rejs na wakacyjną podróż. Dzieci wykonały żaglówki za pomocą różnokolorowych kół. Przedszkolaki mają barwną wyobraźnię, Stworzyły opowiadanie, gdzie taką żaglówką mogą dopłynąć np. do krainy motyli 🙂

RYBKA TU..RYBKA TAM…- Dzisiaj dzieci z grupy Cytrynek stworzyły piękne prace plastyczne – rybki w morzu. Wszystkie maluchy pracowały z wielkim zaangażowaniem.

LATAWCE, DMUCHAWCE..WIATR… – Dzieci z grupy winogronek ozdabiały swoje latawce według własnej inwencji twórczej. Latem, gdy wieje wiatr latawce to swietna sprawa.

ZAJĘCIA NA KORCIE TENISOWYM – Przedszkolaki wybrały się dzisiaj na pierwszy wakacyjny wyjazd na kort tenisowy w Świdnicy. Podczas zajęć trener pokazywał dzieciom w jaki sposób trzyma się rakietę i jak prawidłowo odbijać piłeczkę tenisową. Winogrona i Poziomki aktywnie brały udział w zajęciach, mając przy tym dużo radości.

CZERWIEC


 

TURNIEJ GRY W WARCABY – 30 czerwca odbył się w naszym przedszkolu turniej gry w warcaby. Poziomki i winogrona walczyły o zdobycie wysokich miejsc. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy a dzieci z grupy poziomek zdobyły 3 pierwsze miejsca: III miejsce zdobyła Wanda, II miejsce Michał, I miejsce Hania. Wszystkim serdecznie gratulujemy

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ POCAHONTAS –27 czerwca wszystkie grupy przedszkolne oraz maluszki z grupy żłobkowej wyruszyły na wycieczkę do Wioski Indiańskiej Pocahontas. Podczas pobytu w wiosce na dzieci czekało wiele atrakcji min. zdobywanie indiańskich sprawności, poznawanie obyczajów Indian, samodzielne łowienie ryb, spotkanie z Wodzem oraz strzelanie z łuku. Wycieczka do wioski sprawiła dzieciom wiele frajdy i zabawy, ale przede wszystkim dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach.

DZIEŃ TATY – Dzieci w grupie Winogron, rozmawiały dzisiaj o tatusiach. O tym jak pracują, co robią i za co ich dzieci kochają. A żeby tatusiom podziękować, przygotowały laurki – Super taty.

ZAJĘCIA POKAZOWE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W dniu 21.06 odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego dla Rodziców. Podczas lekcji dzieci prezentowały znajomosć nowych słówek, fraz oraz piosenek poznanych w czasie bieżącego roku szkolnego 2016/2017. Cytrynki, Mandarynki, Winogrona i Poziomki otrzymały pamiątkowe dyplomy w związku z zakończeniem kolejnego poziomu nauki języka angielskiego z Helen Doron.

KONKURS RECYTATORSKI – Tego dnia w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski. Dzieci z poszczególnych grup recytowały wiersze Marii Konopnickiej oraz Juliana Tuwima. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy za udział. III miejsce zajął Michał, II miejsce zajęła Marysia a miejsce I zajęła Zosia. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!!!

DZIEŃ WIATRU – 19 czerwca Poziomki stworzyły przepiękne, barwne latawce z okazji Dnia Wiatru. Dzieci miały dużo zabawy podczas puszczania ich na naszym placu przedszkolnym.

WARSZTATY FLORYSTYCZNE – Dzisiaj w grupie mandarynek odbyły się warsztaty florystyczne,  które poprowadziła i zorganizowała mama Marlenki. Dla każdego przedszkolaka pani Karolina przygotowała wraz z Marlenką ozdobne słoiczki, w których dzieci stworzyły własną kompozycje kwiatową. Największą atrakcją były kuleczki wodne oraz sztuczny snieg. Dzieci przygotowały również pełen koszyk kwiatów dla Dyrekcji przedszkola i żłobka. Dziękujemy 🙂

TURNIEJ SZACHOWY  W NASZYM PRZEDSZKOLU – 9 czerwca w naszym przedszkolu odbył się turniej szachowy, któremu przewodniczył pan Marcin Korzekwa. W turnieju wzięła udział cała grupa Poziomek. Wśród chłopców I miejsce zajął Michał, II miejsce Diego a III miejsce Igor natomiast wśród dziewczynek pierwsze miejsce równocześnie zajęły: Wiola i Natalia a miejsce 3 zajęła Hania. Gratulujemy!!!

DZIEŃ PRZYJACIELA – Winogrona obchodziły dzisiaj Międzynarodowy Dzień przyjaciela. Dzieci rozmawiały o uczuciach jakimi darzą najbliższe osoby, a także tworzyły prace plastyczne.

DZIEŃ SAŁATKI OWOCOWEJ – 9 czerwca grupa Cytrynek i mandarynek obchodziła dzień sałatki owocowej. tego dnia dzieci przyniosły owoce, które potem pokroiły. Na talerzach pojawiła się piękna, kolorowa sałatka, którą wszystkie dzieci chętnie zjadły.

AFRYKAŃSKA WIOSKA – 8 czerwca Poziomki zorganizowały wystawę prac przestrzennych pt: ” Wioska Afrykańska”. Podczas zajęć rozmawialiśmy o dzieciach z różnych stron świata. Przedszkolaki dowiedziały się, że każde dziecko, bez względu na to, gdzie mieszka, kim są jego rodzice, jak wygląda, ma takie same prawa i powinno być traktowane z szacunkiem i tolerancją.

IDZIEMY NA JAGODY..NA JAGODY – Dzieci z grupy Winogron poznawały strukturę lasu. Wspólnie spiewały piosenkę „Na jagody”, do której przygotowały pracę przestrzenną – jagódki. Do pracy został wykorzystany mech florystyczny. Dzieci zapoznały się z mchem za pomocą zmysłu: dotyku węchu, wzroku.

AKADEMIA POŻEGNANIA STARSZAKÓW – 5 czerwca grupa Poziomek oficjalnie pożegnała się z przedszkolem. Dzieci wystąpiły z wakacyjnym przedstawieniem, a na koniec zatańczyły śląski taniec Grozik. Młodsze dzieci z przedszkola pożegnały poziomki przepięknymi występami. Starszaki na koniec otrzymały poziomkowe rożki z niespodziankami.

MAJ


 SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI ORGANIZACJI MŁODZIEŻOWEJ AIESEC- 31 maja w naszej placówce odbyło się spotkanie z przedstawicielami Organizacji Młodzieżowej AIESEC. Naszymi gośćmi byli: Dorothy z Hong Kongu oraz Roger z Singapuru. Opowiedzieli i zapoznali nas ze zwyczajami kultury wschodniej: taniec ludowy, tradycyjna muzyka oraz przepis na chińskiego chamburgera. Dorothy i Roger opowiedzieli dzieciom bajkę w dialekcie seczuańskim. Na koniec przedszkolaki uczyły się posługiwać pałeczkami podczas jedzenia ryżu.

IV POWIATOWA OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA DZIECI – 29 maja odbyła się IV Powiatowa Olimpiada z Języka Angielskiego dla przedszkolaków. W Helen  Doron w Świdnicy zgromadziły się dzieci, które brały udział w rozwiązywaniu zadań oraz łamigłówek w obcym języku. Nasze przedszkole reprezentowała grupa młodsza: Bianka oraz Michał, natomiast grupę starszą: Hania i Diego, którzy zajęli I miejsce.. BRAWO !!!W Centrum Helen 

PIKNIK RODZINNY-26 maja dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w pikniku rodzinnym, który rozpoczął się występami artystycznymi przedszkolaków oraz rozdaniem własnoręcznie wykonanych prezentów. Podczas pikniku można było bawić się na dmuchanych zamkach oraz jeść dużo pyszności: gofry, watę cukrową, ciasta oraz kiełbaski z grilla. zabawa była bardzo udana

VI FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ W DZIERŻONIOWIE – Nasze przedszkolaki z grupy Poziomek Hania i Igor wzięły udział w festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Dzierżoniowie. Dzieci wykazały się ogromna wiedzą i zdobyły wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

KWIECIEŃ


WIZYTA U STRAŻAKÓW – Winogrona i Poziomki wybrały się do straży pożarnej, aby bliżej przyjrzeć się pracy strażaka. Dzieci mogły usiąść w wozie strażackim, lały wodę ze strażackiego węża oraz poznały szczegóły tak odpowiedzialnego zawodu. Prawie każdy przedszkolak po wizycie w straży chce zostać strażakiem.

LISTOPAD


WARSZTATY Z ROBOTYKI – 21.11.2016

Dnia dzisiejszego na zajęciach zbudowaliśmy wspaniałego robota jakim był robo- pociąg. Składał się on  z około 45 części. Na koniec zajęć włączylismy naszego robota, którego zadaniem było przewiezienie prezentów do mikołaja, z którym spotkanie już niedługo.

WARSZTATY Z ROBOTYKI – 7.11.2016

Dziś na zajęciach zbudowaliśmy wymarzone samochody. Nasze konstrukcje posiadały silnik, który był głównym napędem naszego pojazdu. Składał się on z około 50 części co nie spowodowało problemu najmłodszym.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

4 listopada Poziomki obchodziły Dzień Postaci z bajek. Przedszkolaki przyniosły do przedszkola książeczki i opowiadały swoje ulubione bajki. Następnie dzięki pacynką mogły wcielić się w różne postacie i zagrać krótkie scenki.

PAŹDZIERNIK


TWORZYMY PRACE KONKURSOWĄ

Dzieci z grupy winogronek i poziomek wspólnie przygotowały pracę „Królestwo Eqestrii” Akademii Przyjaciół My Little Pony.
Najpierw były rozmowy jak może wyglądać praca, później zbieraliśmy kamyczki – na ścieżki. Listki i gałązki na przygotowanie lasu.
Dzieci także przygotowały piękne kwiaty do ogrodu koników. Chyba najtrudniej było przygotować koniki – w tym pomogła nam Julcia (córka Pani Iwonki).
Za pomoc w przygotowaniu dziękujemy!

Dzieci dzięki tej pracy starają się wygrać 4,500 zł na pakiet zabawek 🙂
Zapraszamy Państwa do głosowania na naszą pracę na stronie http://akademia-przyjazni.pl/galeria-konkursowa/

NAJPIĘKNIEJSZA HALLOWEENOWA DYNIA

27 października w naszym przedszkolu odbył się konkurs na najpiękniejszą Halloweenową Dynię. Jury miało trudne zadanie, ponieważ dynie były bardzo ładne i oryginalne. Po obradach komisja ogłosiła wyniki. Wyróżnienia otrzymali: Małgosia z grupy poziomek, Julia i Łucja z grupy cytrynek i  mandarynek, Amelia z grupy cytrynek,  Wanda z grupy poziomek oraz Marlena z grupy mandarynek. 3 miejsce otrzymał Igor z grupy poziomek, 2 miejsce otrzymał Janek z grupy Winogron, a miejsce 1 Lura z grupy winogron. Wszystkie dzieci biorące udział  konkursie otrzymały dyplom i słodką niespodziankę. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

SPOTKANIE Z POLICJĄ

26 października nasze przedszkolaki odwiedziła pani Policjantka. Rozmawiała z dziećmi na temat zagrożenia jakie może na nie czyhać i jak sobie poradzić w takich sytuacjach. Odgrywała z dziećmi scenki zagrażające życiu i pokazała w jaki sposób możemy komuś pomóc. Dzieci utrwaliły sobie również jak prawidłowo przechodzi się przez przejście i wszyscy razem przypomnieliśmy sobie numery alarmowe. Przedszkolaki już nie mogą doczekać się kolejnej wizyty policji w naszym przedszkolu.

SPEKTAKL PT: ” O PSOTNYM KRASNALU”

25 października gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Moralitet z Krakowa, który wystawił dla nas spektakl pt: O psotnym Krasnalu”. Bohaterowie przedstawienia uświadomili dzieciom, że warto być miłym, koleżeńskim i pomocnym dla innych. Dzieci przypomniały sobie również jak ważne jest używanie 3 magicznych słów: proszę, dziękuję i przepraszam.

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA ŻŁOBKOLACZKA I PRZEDSZKOLAKA

25 października odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na Żłobkolaczka i Przedszkolaka. Dzieci jeszcze nieśmiało śpiewały i recytowały wiersze oraz tańczyły. Zostały pasowane na prawdziwego i dzielnego żłobkolaczka i przedszkolaka.

WARSZTATY Z ROBOTYKI – 25.10.2016

Dzisiejsze zajęcia zaowocowały w dwa roboty. Najmłodsi zbudowali robo – bączka, zabawkę, która za pomocą specjalnego mechanizmu wprawia w ruch naszego kręciołka dając ogromny ubaw. Starsi zbudowali robo – smoka. Robot zbudowany z 65 sztuk klocków, ryczącego oraz śpiacego jak się nic nie dzieje.

CYTRYNKOWY JEŻYK

Cytrynki malowały dziś raczkami jeżyka. Jest to świetna zabawa sensoryczna, idealna w terapii z nadwrażliwością, która również świetnie pobudza wyobraźnię.

JESIENNY PEJZAŻ

Dziś dzieci z grupy mandarynek wykonywały farbami pejzaż jesienny. Przedszkolaki bardzo lubią akwarele poprzez które można wyrazić swoją ekspresję twórczą i kreatywność.

DYNIOWE CIASTECZKA

Październik to czas na dynie. W związku z tym dzieci przygotowały ciasto z niską zawartością cukru, z którego później powstały pyszne ciasteczka dyniowe- nie tylko miały kształt dyni ale miały też  posypkę z pestek dyni. Smacznego 🙂

DZIEŃ MARCHEWKI

Winogrona obchodziły dzisiaj dzień marchewki. Przedszkolaki własnoręcznie tworzyły kukiełki z tego warzywa, aby zaprezentować własny teatrzyk kukiełkowy. Przy pracy rozbrzmiewał dzieciom  dzwięk piosenki pt: ” Marchewki urodziny”.

CO KRYJE W SOBIE ZIEMNIAK

Dzieci z grupy Winogron gromadzą wiedzę na temat warzyw. Tym razem poznajemy właściwości ziemniaka. Tarliśmy ziemniaki tarką, wyciskaliśmy go przez gazę – zrobiona z rajstopy. Na koniec dzieci zobaczyły skąd się bierze mąka ziemniaczana- skrobia. Świetna zabawa badawcza 🙂

DZIEŃ LASU

Dziś Mandarynki obchodzą Święto lasu. Z tej okazji mieliśmy możliwość obejrzenia z bliska prawdziwych darów lasu, które póżniej wykorzystaliśmy do zrobienia własnej makiety. Przedszkolaki widziały grzyby i potrafią już odróżnić, które z nich są jadalne, a które trujące i nie należy ich zbierać w lesie.

DZIEŃ KOLEJARZA

10 października w Dzień Kolejarza Poziomki wspólnymi siłami złożyły tekturową lokomotywę, którą potem pomalowały fantami. W naszej grupie jest wielu pasjonatów kolejnictwa, dzięki którym dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek o pociągach.

WARSZTATY Z ROBOTYKI -10.10.2016

CO SOBIE KUPIĘ JAK BĘDĘ DUŻA/DUŻY

Dzisiejsze zajęcia zaowocują w kreatywne pomysły najmłodszych. Każdy zbuduje rzecz, którą chciałby mieć w swojej przyszłości. Projektami, z którymi się spotkaliśmy to samochody, samoloty, statki, duże domy  wiele wiele innych również wspaniałych.

DZIEŃ DRZEWA

 10 października to Światowy Dzień Drzewa. Winogronka a tym dniu rozmawiały o drzewach, produktach uzyskanych z drzew oraz o tym, aby szanować środowisko. Na koniec dzieci przygotowały piękne jesienne drzewa oraz przygotowały wystawę na korytarzu. Prawie jak w parku 🙂

WRZESIEŃ


CYTRYNKI BAWIĄ SIĘ I PRACUJĄ

Cytrynki bawiły się dziś kulkami do modelowania z masy kukurydzianej. Rozwijają one wyobraźnię, zdolności motoryczne oraz dziecięcą kreatywność.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września chłopcy z naszego przedszkola obchodzili swoje święto. Otworzyliśmy Klub Niezwykle Uprzejmych Chłopców. Chłopcy musieli odpowiedzieć na pytania quiz „Wiem jak się zachować”.  Za poprawne odpowiedzi dziewczynki wręczyły im słodkie niespodzianki.

WYCIECZKA DO KĄTEK

29 września wybraliśmy się do Kątek z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka. Dzieci brały udział w przeróżnych konkurencjach i otrzymały za to Złote Kartofle. Były też kiełbaski  i pieczone ziemniaki w ogródku. Atrakcyją była również jazda konna.

ZABAWA PIASKIEM KINETYCZNYM

Dziś mandarynki wykorzystały piasek kinetyczny do zajęć manualnych. To doskonały materiał do pracy z dzieckiem doskonalący percepcję wzrokowo – ruchową oraz motorykę małą.

JESIENNE JEŻE

27 września Poziomki zorganizowały wystawę pt: „Jesienne jeże”. Podczas spaceru po parku zauważyliśmy, że pani jesień przyniosła ze sobą szyszki. Zebraliśmy je i za pomocą plasteliny stworzyliśmy przepiękne jeże.

WARSZTATY Z ROBOTYKI – 26.09.2016

Dzisiaj były  bardzo kreatywnie zajęcia, gdyż zmierzaliśmy się z ogromem wyobraźni najmłodszych. Do dyspozycji mieliśmy powiększone zestawy klocków by stworzyć coś wielkiego. Każdy mógł stworzyć co tylko chciał, lecz jednym warunkiem jaki musiał zaistnieć w cudach to dołączony silnik by nasz wytwór mógł za pomocą tego własnie silnika ruszać się.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu wszystkie dzieci opowiadały co lubią robić najbardziej w przedszkolu. Razem stwierdziliśmy, że bycie przedszkolakiem to fajna sprawa. Nie dość, że w przedszkolu można się bawić w ulubione zabawy ze swoimi przyjaciółmi to jeszcze sporo przez tą zabawę się nauczymy. Ten dzień jest okazją do świętowania, zabawy, radości z bycia Przedszkolakiem.

DZIEŃ SOWY

Dzisiaj w grupie mandarynek obchodzimy Dzień Sowy. Z tej okazji na spacerze zebraliśmy liście, z których mogliśmy wykonać piękne sowy.

SCENARIUSZ: „JESIENNY WIATR” – W GRUPIE MANDARYNEK

Dziś zawitał do nas wiatr. Postrącał liście z drzew. A my poprzez ćwiczenia motoryczne, taniec oraz zabawy doskonalące orientację w przestrzeni potrafimy już naśladować odgłos wiatru i rozpoznawać podstawowe kolory liści.

WARSZTATY Z ROBOTYKI – 12.09.2016

Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia z robotyki. Wprowadzamy zatem dzieci w świat robotyki. Pokażemy dzieciom 8 wspaniałych robotów, a każdy z nich posiada inna funkcję. Wśród nich są: Robo wąż, robo piła, robo skorpion, robo młot, robo poszukiwacz, robo tracker, robo katapulta. Każde dziecko będzie miało możliwość pobawienia się tymi niesamowitymi robotami, a tym samym przygotują się one na budowę nowych, przyjaznych dla najmłodszych  robotów.

JESIENNY SPACER

Dzieci z grupy cytrynek i mandarynek wybrały się na spacer do parku w celu zbierania liści i kasztanów. Jeszcze po drodze dzieci miały okazję podziwiać ciekawe rzeźby z piaskowca…był t kotek, lokomotywa i koń.

W NASZEJ  NOWEJ GRUPIE PRACUJEMY – RYSUJEMY

Żłobkolaczki są już Mandarynkami. Przez cały wrzesień adoptują się w grupie, ale tez intensywnie pracują. Dzieci przez ten krótki okres wykonały jeże z plasteliny, borowika z orzecha i gałęzi oraz muchomorka – wydzierankę z bibuły. Oprócz zajęć dzieciom towarzyszy zabawa z piosenką przy akompaniamencie pianina.

PIŁKI

Nasze pierwsze doświadczenie z piłkami, kiedy dzieci słuchały  opowiadania pt „Powitanie”. Dzieci nie tylko bardziej skupiały  uwagę ale tez jednocześnie poprawiają swoją równowagę i ogólną koordynację ruchową.

MY NIE GRYZIEMY

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych Fundacja Ewy Naworol zorganizowała akcję edukacyjną „My nie gryziemy”. 7 września przedszkolaki wzięły udział w zajęciach z zakresu profilaktyki pogryzień i ataków przez psy. Dzieci obejrzały bajkę edukacyjną dotyczącą bezpiecznego obcowania ze zwierzętami raz mogły posłuchać przez stetoskop bicie serca psa.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GRUPIE WINOGRON

Dzieci z grupy Winogronek doskonaliły umiejętności tworzenia kompozycji przestrzennych za pomocą wcześniej przygotowanych stempli (naturalnych) oraz farb.

IMIONA

Na zajęciach ruchowych w domki dzieci zamieniały się kartkami A4 z ich imionami. Dzieci uczą się w ten sposób literek metodą odimienną. Imię jest kluczem, za pomocą którego dziecko może w sposób dla siebie najłatwiejszy i najbardziej naturalny, odkryć alfabetyczną strukturę pisma, czyli reakcję znaczeniową miedzy wyrazem napisanym, a słowem mówionym oraz reakcję brzmieniową miedzy literą a fonemem.