WRZESIEŃ


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA – Dzisiaj obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Nasze dzieci dowiedziały się jak wygląda przedszkole w Anglii i Szkocji. Po wyśmienitej zabawie dyskotekowej dostały z tej okazji drobny upominek od pań.

ZABAWY NA OGRODZIE NASZEGO PRZEDSZKOLA – CYTRYNKI korzystają z pięknej pogody i aktywnie spędzają czas, bawiąc się na przedszkolnym placu zabaw.

MOJA RODZINA – Dzieci z zerówki podczas zajęć dydaktycznych wymieniły członków swoich rodzin i mówiły kim są dla siebie. Opowiadały o swoich rodzinach, prezentując przyniesione z domu zdjęcia. Na koniec przedszkolaki nauczyły się wierszyka pt: „Rodzina”.

CZERWONE JABŁUSZKO – ‚Czerwone jabłuszko’ W tym tygodniu CYTRYNKI stworzyły piękne prace plastyczne, które na koniec zawisły w ich sali jako ozdoba.

EKSPERYMENTUJEMY – Czy woda potrafi wędrować? Winogrona rozpoczynają wrześniową przygodę w przedszkolu od eksperymentów. Jest to ciekawe doświadczenie, wzbudzające duże zainteresowanie oraz wymagające nieco cierpliwości, gdyż na efekt końcowy i wysuwanie wniosków należy trochę poczekać… Jak widać na załączonym zdjęciu woda potrafi wędrować 🙂

KĄCIK PRZYRODY – Poziomki urządzają Kącik Przyrody . Poziomki jak co roku przygotowały doświadczenie z fasolą w kąciku doświadczalnym oraz sadziły cebulki i szczepki kwiatów w kąciku przyrodniczym. Dzieci bardzo lubią obserwować, pielęgnować i podlewać rośliny. To działanie rozwijące zmysły i empatię przedszkolaków.

WSPOMNIENIA Z WAKACJI – Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wakacje szybko minęły, razem z zerówką postanowiliśmy przypomnieć sobie ten miły czas. W naszej sali wspólnie urządziliśmy kącik wspomnień wakacyjnych, do którego każdy z nas przyniósł coś co przywiózł sobie na pamiątkę.

SIERPIEŃ


 

GRAMY I ŚPIEWAMY – Dzisiejszy dzień maluszki z grupy Cytrynek rozpoczęły grająco i śpiewająco. Wraz z panią Kasią, dzieci grały na instrumentach, śpiewały piosenki oraz integrowały się poprzez wspólne zabawy w kręgu.

 WYCIECZKA DO STAJNI BIAŁY LAS W WIERZBNEJ – 22 sierpnia wszystkie dzieci wybrały się na wycieczkę do Stajni Biały Las w Wierzbnej. Przedszkolaki mogły pooglądać konie oraz nakarmić je marchewką. Po przejażdżce konnej dzieci zjadły pyszny obiadek i wróciły szczęśliwie do przedszkola.

LIPIEC


„LODY LODY” – dzieciom z grupy Poziomek zachciało się lodów:-) postanowiliśmy po śniadaniu wybrać się do sklepu „Żabka” i kupiliśmy sobie lody. Dzieci samodzielnie wybrały i dokonały zakupu.

 SALA ZABAW „TĘCZA” – Dzieci z grupy Poziomek oraz grupy Zero miały okazje uczestniczyć w nagraniu filmu promocyjnego w sali zabaw „Tęcza”. Dzieci w tym dniu bawiły się na sali, miały pyszny poczęstunek orz były zamykane w bańce mydlanej.

WARSZTATY EDUKACYJNE – Za nami kolejne warsztaty edukacyjne. Tym razem dzieci tworzyły zapachowe mydełka. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach i otrzymały w prezencie małe upominki.

WAKACYJNE ZAJĘCIA NA KORCIE TENISOWYM – Podczas wakacji, w każdy wtorek dzieci z najstarszych grup jeżdżą na zajęcia z tenisa. Przedszkolaki podczas zajęć aktywnie spędzają czas. Uczą się jak prawidłowo trzymać rakietę, odbijać piłkę, przyjmować odpowiednią pozę podczas rzutu. Przedszkolaki bardzo lubią zajęcia z trenerem, uczą się przy tym gry zespołowej.

WYCIECZKA DO OSTOI  NAD MŁYNÓWKĄ – 06 lipca przedszkole wybrało się na wycieczkę edukacyjną gospodarstwa agroturystycznego w Mościsku. W pięknych, wiejskich terenach dzieci nauczyły się prać na tarze w bali, robić kanapki z warzyw z wiejskiego ogródka. Przedszkolaki mogły obserwować  z bliska zwierzęta wiejskie, które  też karmiły kukurydzą, jabłkami i zbożem. Wycieczka była bardzo udana. 

WARSZTATY EDUKACYJNE – 4 lipca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty, na których dzieci wykonywały od podstaw wakacyjną,muszelkowa świecę. Ciepłą parafinę zasypywały darami morza. Gotową świecę można już zapalić wieczorem, przenosząc się w nadmorski klimat.

ZAJĘCIA Z JOGI – Co dwa tygodnie w czwartki w naszym przedszkolu odbywać się będą zajęcia z jogi. Instruktorka nauczyła dzieci ćwiczeń relaksacyjnych i rozciągających: piesek, kogut, kot, kurczaczek itd. Przy okazji dzieci mogły usłyszeć polecenia w języku hiszpańskim.

BASEN W OGRODZIE NASZEGO PRZEDSZKOLA –  przyszło lato, a z nim upały. Aby dzieci zadowolić, jak co roku korzystamy z kąpieli w basenie w naszym ogródku przedszkolnym. 

CZERWIEC


WYJŚCIE NA LODY – W pierwszy dzień kalendarzowego lata dzieci z grupy Mandarynek, Poziomek i Zero wybrały się na pyszne lody. W taki upalny dzień lody były doskonałą ochłodą.

LATO  – W takie upalne dni dzieci doświadczyły ochłody w postaci mgiełki wodnej. To wielka radość dla wszystkich dzieci 🙂

 V POWIATOWA OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA PRZEDSZKOLAKÓW – w dniu 18 czerwca Centrum Językowe Smile po raz kolejny zorganizowało powiatową olimpiadę z języka angielskiego dla przedszkolaków. W olimpiadzie wzięły udział miedzy innymi nasze dzieci.Dzieci musiały wykazać się znajomością kolorów, środków transportu, owoców, nazw zwierząt domowych i wiejskich ( rozpoznawanie po odgłosach), robiły zakupy w sklepie z zabawkami 🙂 oraz rozpoznawały owoce i warzywa po zapachu i smaku. Musiały też odgadnąć dyscypliny sportowe na podstawie rekwizytów. Zajęliśmy II miejsce – Niepubliczne Przedszkole Europejska Akademia Dziecka w Świdnicy – Dobromiła i Maria 🙂 Wszyscy walczyli dzielnie 🙂

 WARSZTATY (ROBIMY TORBY EKOLOGICZNE) – w dniu dzisiejszym wszystkie dzieci z naszego przedszkola malowały ekologiczne farby, ekologiczna farba 🙂 tworząc na niej pięknie kolorowe szablony z wybranych przez siebie wzorów.

MISTRZOSTWA PRZEDSZKOLA W SZACHACH – Dzieci z EAD (w zastępstwie swoich kolegów Mistrzów Przedszkola w szachach) wzięły udział w VII Turnieju Szachowym organizowanym w Przedszkolu Miejskim nr 6 walcząc o Mistrzostwo Świdnicy. Nasze dzieci tj. Bianka, Emilia i Olaf grali z najlepszymi mistrzami z innych przedszkoli i zdobyli zasłużone miejsca: Bianka XII / XIV Emilia VIII w kategorii dziewcząt. W kategorii chłopców Olaf zajął XI miejsce na XVIII. Gratulacje dla dzieci 😁

 

PRZEDSZKOLNE MISTRZOSTWA PIŁKI NOŻNEJ – W piątek 15.06, w galerii Świdnickiej odbyły się Mistrzostwa Piłki Nożnej organizowanej przez klub Gryf Świdnica. W rozgrywkach wzięły udział dzieci z grupy Winogron, Poziomek i Zero. Były także strzały do bramek oraz zabawy w małpim gaju. Na koniec dzieci poszły do lodziarni Choice, wybierały swoje ulubione smaki lodów. Dzień pełen przygód:-)

STONOGA NA ŁĄCE – Mandarynki wykonały prace plastyczną „Stonoga na łące”. Wykorzystały do tego bibule, watę, farby oraz rolki po papierze toaletowym. Nasza piękną prace można podziwiać na tablicy w szatni.

PRZEDSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY  – W dniu 12.06 dzieci z grupy poziomek i zerówki zakończyły swoją przygodę z szachami rozgrywając między sobą Turniej Szachowy. Było dużo zabawy i trochę stresu. I miejsce wygrała Laura, a z chłopców Diego.Dzieci wezmą udział w poniedziałkowych Mistrzostwach Szachowych w Przedszkolu nr 6. Gratulacje 🙂

DZIEŃ KOKTAJLU OWOCOWEGO – Dzień koktajlu owocowego w przedszkolu. W piątek przedszkolaki robiły koktajl z truskawek borówek oraz mnóstwa innych owoców. Blendowały a potem wszystkie smakowały pysznego napoju.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE – DOMEK DLA OWADÓW –  Dzisiaj zerówka dowiedziała się po co nam dom dla owadów i dlaczego warto zaprosić je do naszego ogrodu. Dzieci wiedzą, że bez pożytecznych insektów takich jak: pszczoły, biedronki i trzmiele, nie może istnieć żaden ogród. Zapylają kwiaty i atakują szkodniki zagrażające naszym plonom. Wspólnie znaleźliśmy miejsce dla takiego domku w naszym przedszkolnym ogrodzie.

AKADEMIA POŻEGNANIA STARSZAKÓW  – 4 czerwca żegnaliśmy dzieci z najstarszej grupy, które od września będą chodziły do szkoły. Delegacje z innych grup przygotowały dla zerówki występy artystyczne. Zerówka tradycyjnie pożegnała przedszkole tańcem ludowym, dzieci zatańczyły krakowiaka. Po występach Dyrekcja przedszkola wręczyła dzieciom dyplomy oraz tuby wypełnione niespodzianką. Był pyszny tort oraz występ niespodzianka przygotowany przez Rodziców.

KĄCIK PRZYRODY – Za oknem lato wiec nasze Mandarynki postanowiły zmienić wystawę w kąciku przyrodniczym tworząc piękne, kolorowe i skaczące żabki

MAJ


PIKNIK RODZINNY – już IX Piknik Rodzinny w naszym przedszkolu. Dzieci ygotowały  występy. Rodzice i panie pomagały przy stanowiskach. Była pyszna kiełbaska , wata cukrowa, popcorn, gofry oraz ulubione zamki do skakania. Było dużo wspaniałej zabawy.

FESTIWAL PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PRZEDSZKOLI – 23 maja reprezentacja dziewczynek z naszego przedszkola wzięła udział w Festiwalu Piłki Nożnej Dziewcząt, który odbył się na boisku Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy. dziewczynki dzielnie broniły bramki oraz szybko biegały odbierając piłkę drużynie przeciwnej. Na koniec drużyna otrzymała medale oraz nagrody specjalne. Gratulujemy.

WYJAZDY NA BASEN DO ŻAROWA -rozpoczęliśmy kolejny wiosenno – letni sezon wyjazdów do Żarowa. Przed nami trzy takie wyjazdy.

XXVI FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ – 16 maja odbył się 26 Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Świdnickim Ośrodku Kultury. Z naszego przedszkola, swoje umiejętności wokalne prezentowała Emilka z grupy Zero, śpiewając „Deszczową piosenkę” przy akompaniamencie swojej mamy grającej na fortepianie. Emilka śpeiwając piosenkę w pięknej oprawie muzycznej dostała głośne owacje.

 

SPACER PO PARKU RÓŻANYM – Dzieci z Poziomek wyszły na spacer do pobliskiego Parku Różanego. Dzieci podziwiały piękno przyrody – roślinność. A także bawiły się w ulubiona zabawę wokół fontanny – w berka 🙂

ZABAWA Z FOLIĄ BĄBELKOWĄ – W grupie poziomek zabawy folia bąbelkową 🙂 stworzyliśmy krokodyli 😀

TYDZIEŃ MUZYKI – Tydzień muzyki to tworzenie dźwięków z ” niczego”. Dzieci przysłuchują się zjawiskom przyrodniczym na podstawie których wykonują instrumenty. Pudełeczka wypełnione ryżem kaszą lub grochem przybliżają nam deszcz, burzę, wiatr.

ODWIEDZINY W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ŚWIDNICY -15 maja dzieci z grupy Poziomek i grupy Zero odwiedziły schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy. Dzieci przywiozły karmę oraz potrzebne rzeczy dla zwierząt. Przedszkolaki zwiedziły schronisko, mogły zobaczyć pomieszczenie dla kotów oraz boksy dla psów. Na koniec pracownicy schroniska odpowiedzieli na wszystkie pytania dzieci.

CO W TRAWIE PISZCZY – Cytrynki odwiedziła dzisiaj biedronka SUZI, która, po przywitaniu wszystkich dzieci, opowiedziała swoją historię kogo spotkała na swej wycieczce po łące. Po wysłuchaniu opowiadania maluchy stworzyły piękne pracę plastyczne przedstawiające łąkę i zwierzęta napotkane przez SUZI podczas spaceru.

WIZYTA STOMATOLOGA – 14 maja w naszym przedszkolu gościliśmy panią Anię – mamę Olafa, która jest stomatologiem. pani Ania rozmawiała z dziećmi w jaki sposób prawidłowo dbać o swoje zęby. Miały również miejsce zajęcia praktyczne – dzieci uczyły się prawidłowo szczotkować zęby oraz miały możliwość wcielić się w role dentysty i samodzielnie na modelu szczęki zaplombować dziury w zębach. Winogrona, Poziomki oraz zerówka miały dużo zabawy podczas warsztatów. Dzieci w podziękowaniu wręczyły pai Ani laurkę.

BARKA RADOŚCI – PRZEGLĄD PIOSENKI –  Dziś dzieci z grupy Winogronek brały udział w przeglądzie piosenki Barka Radości. Dzieci tańczyły Rock and Rolla pod prowadzeniem Elvisa Presleya. Pięknie wyglądały i pięknie tańczyły.

KWIECIEŃ


 NAGRODA W „XIV PRZEGLĄDZIE TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH” – Z wielka radością informujemy, że w XIV Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych „Wyobraźnia bez granic” nasze mandarynki otrzymały w nagrodę książeczki, natomiast nasza Ola została wyróżniona nagrodą indywidualną za role czarownicy. Serdecznie gratulujemy naszym kochanym dzieciom i życzymy dalszych sukcesów.

 XVI PRZEGLĄD TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH – 24 kwietnia dzieci z grupy Mandarynek uczestniczyły w XIV Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych w przedstawieniu pt: „Bajkowy Pociąg” . Dzieci wcieliły się w role: Czarownicy, Pszczółki, Biedronek, Czerwonego Kapturka wraz z Wilkiem i Babcią, Królewny Śnieżki, krasnoludków, Smerfów. Wszyscy świetnie się bawili i zostali nagrodzeni brawami.

ROZDANIE NAGRÓD – We wtorek 17.04 poziomeczki wyszły do Świdnickiego Ośrodka Kultury na rozdanie nagród w Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Konrad Laska otrzymał wyróżnienie za role narratora w przedstawieniu „Królewna Śnieżka”, a cała grupa otrzymała wyróżnienie za odwagę sceniczną – otrzymując statuetkę, dyplom, grę planszową oraz książeczki do czytania.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI – 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. W związku z tym zerówka postanowiła dziś posprzątać swoją najbliższą okolicę. Dzieci cały tydzień gromadziły informację i poszerzały swoją wiedzę na temat segregacji śmieci i ekologii. Każdy przedszkolak został małym ekologiem, aby nasza ziemia była czysta.

DZIEŃ CZEKOLADY W GRUPIE POZIOMEK – Dzień czekolady uczciliśmy przygotowując gorąca czekoladę do picia. Dzieci z grupy Poziomek przyniosły gorzka czekoladę, śmietanę oraz mleko. Z przepisu, który przygotowała pni Asia, dzieci odczytały proporcje, nauczyły się, co znaczy „g” oraz „ml” a także „tara” „tarować”. Po zagotowaniu uczyliśmy się przelewać do kubków, dzieci wypiły czekoladę z oreo i bitą śmietaną. Było pysznie, pamiętajmy aby nie przesadzać z ilością cukrów, węglowodanów w codziennej diecie.

DZIEŃ CZEKOLADY – Z okazji dnia czekolady dzieci z zerówki wybrały się dzisiaj do sklepu by moc wybrać swój ulubiony smak czekolady. Po zakupie dzieci kosztowały słodycz z przyjemnością.

WIOSNA – Przyroda budzi się do życia, a Mandarynki wykonały piękne żabki 🙂

 KOLORY WIOSNY- Za oknem wiosna w pełni, a w grupie Cytrynek dzieci tworzą piękne kolorowe prace…

KONKURS WIELKANOCNY „CO SIĘ ŚWIĘCI” ROZSTRZYGNIĘTY- Święta już dawno za nami, ale my je wspominamy, ponieważ Laura Kołata z grupy Poziomek zdobyła pierwsze miejsce w konkursie wielkanocnym na wesołą pisankę „coś się święci” organizowanego przez Przedszkole EAD w Dzierzoniowie. Laurce Gratulujemy ❤️

PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH – w dniu 9.04.2018 grupa poziomek wyszła do Teatru Świdnickiego Ośrodka Kultury na Przegląd Małych Form Teatralnych. Dzieci wykonały przedstawienie ‚Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Widownia była rozbawiona:-) a dzieci pięknie przebrane zaprezentowały się wspaniale.

SADZIMY ROŚLINY W OGRODZIE PRZEDSZKOLA – Winogrona i grupa Zero sadziły dziś rośliny…przez kilka tygodni dzieci będą obserwować ich wzrost. Będziemy mogli się zachwycać wyglądem dalii i mieczyków.

MARZEC


 DZIEŃ DOBRY PANI MARIO, KONKURS CZYTELNICZY22 marca dzieci z zerówki wzięły udział w konkursie czytelniczym „Dzień dobry pani Mario”. . Przedszkolaki musiały odpowiedzieć na szczegółowe pytania dotyczące treści utworu Marii Konopnickiej pt. „Kukuryku na ręczniku”. Hania, Emilka oraz Olaf wykazali się bogatą wiedzą – zdobyli I miejsce. Serdecznie gratulujemy 🙂

PATRICK’S DAY -Dziś Patrick’s day. W naszym przedszkolu jest dzisiaj zielono. Dzieci przebrane w Irlandzkie stroje tańczyły, śpiewały i losowały złoto. Było dużo śmiechu i zabawy.

WARSZTATY WIELKANOCNE W NO SUGAR –21 marca dzieci z grupy Winogron, Poziomek i Zero wzięły udział w warsztatach wielkanocnych. W kawiarni NO SUGAR dzieci zdobiły mazurka, robiły karmel bez dodatku cukru oraz robiły shrekowego shake z dodatkiem szpinaku. Wszystkie dzieci były pod wrażeniem nowych produktów.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola witały Wiosnę, a żegnały zimę, która wcale nie chce od nas odejść.

WARSZTATY WIELKANOCNE W NASZYM PRZEDSZKOLU-20 marca dzieci z grupy Cytrynek i mandarynek uczestniczyły w warsztatach kulinarnych – Zdrowa Wielkanoc. Przedszkolaki ozdabiały zdrowego mazurka, pomagały w przygotowaniu shake’a oraz brały udział w jodze dla dzieci. Na koniec ze smakiem zajadały przygotowane desery.

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH – Dzieci z grupy Cytrynek i Mandarynek powoli przygotowują się do Świat Wielkanocnych. Dzisiaj przedszkolaki zasiały owies oraz rzeżuchę, którą będą jadły podczas wielkanocnego śniadania.

WARSZTATY EKOLOGICZNE Z PANEM BŁYSZCZAKIEM – W ramach edukacji ekologicznej z zakresu właściwego gospodarowania odpadami komunalnymi w 2018 roku pan Błyszczak zaprosił dzieci do zagrania w maxi grę, podczas której dzieci wykonywały zadania związane z pozytywnym zachowaniem względem środowiska, które można stosować w życiu codziennym np. pakowanie śniadania do śniadaniówki, a nie do woreczków jednorazowego użytku, używanie toreb wielokrotnego użytku czy segregacja odpadów.

DINOBAL– Dziś Dinobal w Winogronkach. Dziś zagościł u nas w grupie Dinuś. A my w świetnych nastrojach bawiliśmy się z Dinusiem w rytmie muzyki disco. Było dużo radości i śmiechu.

KWIATKI, BRATKI I STOKROTKI – Cytrynki zabawiły się dzisiaj w ogrodników i postanowiły przynieść wiosnę do przedszkola. Maluszki zasadziły kwiaty cebulowe w kubeczkach i doniczkach, a co z nich wyrośnie przekonamy się wkrótce 🙂

TYDZIEŃ DINOZAURÓW -Tydzień Dinozaurów w Winogronach. Dzieci przez cały tydzień rozmawiają o dinozaurach, uczą się ich gatunków i próbują też naśladować. Lepimy dinozaura z plasteliny, oglądamy Atlasy oraz tworzymy makietę Ery dinozaurów. Na koniec tygodnia odbędzie się w sali dinobal

GRUNT TO ZDROWIE – Dzieci z grupy Cytrynek przez cały tydzień poznawały zasady zdrowego żywienia oraz dbania o zdrowie. Maluszki nauczyły się poprawnie myć zęby, dowiedziały się jak należy zachować się u lekarza oraz jakich sprzętów używa on do swojej codziennej pracy, stworzyły piramidę zdrowego żywienia, a na koniec tygodnia przygotowały przepyszne zdrowe kanapki, które następnie zjadły ze smakiem 🙂

DZIEŃ KOBIET – Dziś Dzień Kobiet. Dziewczynki z Grupy Winogronek, Poziomek oraz grupy Zero też świętują. Na każdą z dam czekała przygotowana przez chłopców torebka z prezentem oraz cukierki.

LUTY


DINOZAURY – W tym tygodniu odbyliśmy podróż do prehistorycznych czasów. Każdy zatem przygotował swojego dinusia :))

ZABAWA PIASKIEM KINETYCZNYM – Cytrynki uwielbiają bawić się w piaskownicy, jednak w zimie nie mają takiej możliwości. Na szczęście piasek kinetyczny pozwala na stworzenie piaskownicy w przedszkolu 🙂

TEATRZYK DREWNIANEJ ŁYŻKI – Zerówka w tym tygodniu ma blok tematyczny „Teatr”. Dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o tym miejscu oraz o zawodzie aktora. Przedszkolaki zaprojektowały z tej okazji swoje kukiełki za pomocą drewnianej łyżki oraz różnych materiałów.

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA – W piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Głównym celem ustanowienia tego święta było uwrażliwienie dzieci na problemy bezdomnych i głodujących kotów. Dzieci zapoznały się z kilkoma informacjami dotyczącymi kotów np. czym karmić, jak dbać. Podczas zabaw ortofonicznych wołaliśmy koty w rożnych językach. Bawiliśmy się również w utrwalanie pojęć związanych z położeniem przedmiotów w przestrzeni „kotek siada”, na koniec malowaliśmy buźki – cudowne kotki 🙂

WALENTYNKI -Walentynki w przedszkolu to czas rozdawania karteczek, laurek oraz serduszek dla kogoś kogo darzymy sympatią. Winogronka Poziomki i Grupa Zero wymieniły się pocztą Walentynkową z przedszkolem w Strzelcach. Dzieci zrobiły sobie nawzajem upominki…

NARTY W RZECZCE 12.02.2018 – Przedszkolaki kolejny raz wyruszyły do Rzeczki na narty i sanki. Dzieci jak zawsze świetnie się bawiły na śniegu. Na koniec oczywiście jak zawsze ciepła herbata i naleśniki z czekoladą ogrzały brzuszki naszych małych narciarzy.

TłUSTY  CZWARTEK-Dziś z okazji Tłustego Czwartku dzieci z grupy Winogronek kosztowały pyszne pączki z Cukierni Kasia od państwa Kępy..ciepłe i przepyszne paczki rozpływały się w ustach przedszkolaków.

KARNAWAŁ – Karnawałowa atmosfera trwa! Nasze Mandarynki oprócz tańców w gorących rytmach brazylijskiej samby stworzyły piękne maski oraz czapeczki.

SZUKAMY ŚNIEGU – Dzisiaj dzieci z grupy Zero oraz Winogron bawiły się na śniegu w mroźną ale zdrową pogodę…szukały lodu pod śniegiem a także rzucały się śnieżkami.

WYJAZD DO RZECZKI NA NARTY – 5 lutego odbył się pierwszy w tym sezonie wyjazd do Rzeczki. Narty to nie jedyna atrakcja jaka czekała na nasze dzieci. Wspólne zabawy na śniegu, zjazdy na pontonach czy sankach sprawiły wiele frajdy i radości. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego wyjazdu, który już wkrótce.

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY! – My się zimy nie boimy! Cytrynkom niestraszny śnieg i mróz. Maluchy aktywnie spędziły dzień na świeżym powietrzu i wraz z panią Kasią i panią Halinką ulepiły pięknego bałwana.

DOKARMIAMY PTAKI – W bieżącym tygodniu dzieci z Poziomeczek rozmawiały o zwierzętach zimą. Mimo, iż u Nas w kraju, zima jest bardzo kapryśna, to dzieci znają i rozumieją potrzeby zwierząt, w tym o potrzebie dokarmiania ptaków. Przygotowaliśmy dla nich „ziarenkowe ciasteczka”. Proste w wykonaniu, zobaczcie Państwo sami 🙂

STYCZEŃ


DZIEŃ EKSPERYMENTÓW – W poniedziałek zerówka zorganizowała dzień eksperymentów. Wspólnie za pomocą polimerów i odrobinie wody stworzyliśmy sztuczny śnieg oraz rozciągliwy glutek. Dzieci wcielając się w małych chemików obserwowały możliwości polimerów. Miały przy tym dużo zabawy – stworzyły w styczniu śnieg, który ciężko jest dostrzec za oknem. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem.

FERIE –  Ferie? My się nie nudzimy! U nas tańcowała igła z nitką :)) Szycie jest zajęciem nie tylko ciekawym, ale doskonałym zajęciem rozwijającym motorykę małą, uczącą koncentracji uwagi i sprawności.
Rysujemy i odwzorowujemy także z użyciem kalki. Wszystkie te zadania mają na celu usprawnić motorykę małą – wyćwiczyć szybkość i precyzję ruchów nadgarstka, które każde dziecko musi opanować zanim zacznie pisać

BAL KARNAWAŁOWY- Dzisiaj wszystkie przedszkolaki w naszym przedszkolu brały udział w szampańskiej zabawie, świętując karnawał. W pięknych strojach bawiły się przy muzyce. Po tanecznych szaleństwach każdy otrzymał słodki poczęstunek.

DZIEŃ POPCORNU – Dzień popcornu uczciliśmy oglądając Kubusia Puchatka, który w dniu wczorajszym obchodził swoje święto. Dzieci dowiedziały się dzisiaj, że należny czytać instrukcje obsługi (na podstawie opakowania popcornu) oraz odliczały czas 2 minut. Głoskowalismy także wyraz ‚Popkorn” zwracając uwagę na poprawną wymowę. Było pysznie.

SZOPKI BOŻONARODZENIOWE – Po południu wybraliśmy się do Muzeum Dawnego Kupiectwa aby obejrzeć wystawę szopek bożonarodzeniowych. Grupa Poziomek wykonała swoją szopkę, którą również można tam zobaczyć. Szukaliśmy także inspiracji na przyszły rok.

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA – Dzisiaj dzieci z grupy Cytrynek oraz Mandarynek obchodziły dzień Kubusia Puchatka. Przedszkolaki zapoznały się z postaciami z bajki, nauczyły piosenki o misiu lubiącym miodek i wykonały piękne prace plastyczne. Każdy maluch za aktywny udział w zajęciach otrzymał PUCHATKOWY MEDAL 🙂

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA W GRUPIE POZIOMEK I GRUPIE ZERO – 18 stycznia babcie oraz dziadkowie przybyli na przedstawienie do poziomek i zerówki. Dzieci pięknie recytowały oraz śpiewały i tańczyły. Po głównym występie oraz słodkim poczęstunku dziadkowie wraz ze swoimi wnukami wzięli odział w konkursach. Wszyscy uczestnicy dostali słodką nagrodę.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE WINOGRONEK – Dziś grupa Winogronek przygotowała występ z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka. Dzieci pięknie recytowały wiersze i tańczyły Rock and Roll,a.Potem czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE MANDARYNEK- Dnia 16.01.2018 w grupie Mandarynek odbył się występ z okazji Dnia Babci i dnia Dziadka. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Po występie dzieci wraz z gośćmi udali się na słodki poczęstunek.

WYRÓŻNIENIE W XXVI PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH – Z ogromną radością informujemy, iż w XXVI Przeglądzie Zespołów Kolędniczych wyróżnienie za role gazeciarza otrzymał Piotruś Kukla z grupy mandarynek za rolę gazeciarza. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE CYTRYNEK – 15 stycznia grupa Cytrynek przygotowała przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Maluszki w przepięknych  strojach wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi, po czym wszyscy udali się na poczęstunek. Wszystkim babciom oraz dziadkom jeszcze raz życzymy uśmiechu na twarzy i stu lat życia!!

SZEWCZYK DRATEWKA NA PLANIE FILMOWYM – 12.01.2018 dzieci z grup: Winogronek, Poziomek oraz Zero wybrały się do I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. W tamtejszej auli miały okazję uczestniczyć w projekcji „Teatru Show, wzorowanego na realizacjach teatralnych typu „One Man Show”, w których prowadzący Showman jest przewodnikiem poszczególnych tematów. Tu akurat był to „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”, a dzieci z różnych przedszkoli wcielały się w role filmowych bohaterów. Podczas tej zabawy dzieci poznały kilka tajników realizacji obrazu oraz zobaczyły jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa – czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i aktorzy.

KARMNIK DLA PTAKÓW – Dziś dzieci z grupy Wonogronek wykonały przy pomocy pani karmnik dla ptaków. Karton oraz sznurek posłużyły jako elementy,których efektem był piękny karmnik. Teraz dzieci mają okazję doświadczać obserwując przylatujące ptaki za oknem.

XXVI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH- 8 stycznia Mandarynki reprezentowały nasze Przedszkole w konkursie na najpiękniejsze jasełka w 26 Świdnickim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych. Duża scena nie była żadną przeszkodą do pięknego występu.

ZAJĘCIA Z ROBOTYKI – Na dzisiejszych zajęciach nasi młodzi robotycy poznali świat pojazdów mechanicznych. Budowaliśmy wszelkiego rodzaju pojazdy jedno jak i wielonapędowe składające się z wielu kół zębatych i silników elektrycznych.Całe konstrukcje składały się z około 40 elementów.

TYDZIEŃ BAŚNI I BAJEK – Winogronka w tym tyg.przynoszą swoje ulubione bajki i baśnie z domu. Przyglądają się z bliska postaciom stworzonym przez znanych światowych autorów książek takich jak; Andersen, Grimm, Perrault, Brzechwa, Tuwim oraz bajkom produkcji Dysneya; Myszka Miki, Piorun, 101 dalmatyńczyków.

GRUDZIEŃ


WIGILIA W GRUPIE WINOGRON – 21 grudnia grupa Winogronek przygotowała inscenizację dramę z okazji Jasełek. Dzieci pięknie przedstawiły walkę dobra ze złem..cudnie się przebrały a na koniec zaśpiewały.

WIGILIA W GRUPIE POZIOMEK I W GRUPIE ZERO-Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W tym roku grupa Poziomek oraz Zerówka postanowiły zintegrować dom rodzinny i przedszkole, wprowadzając nastrój świąteczny oraz pokazując rodzicom umiejętność prezentowania umiejętności wokalno – recytatorskich. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, którzy przynieśli pyszne pierogi, słodkości , owoce i napoje, po występach odbył się poczęstunek. Jasełka jest to uroczystość niezwykle nastrojowa, dlatego dzieci podtrzymały to prezentując TRADYCYJNE przedstawienie oraz tradycyjną kolędę polską.

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ…..Dzieci z zerówki wykonały samodzielnie ozdoby na choinkę. Styropianowe bombki obsypały kolorowymi posypkami i w ten sposób powstały przepiękne oryginalne ozdoby.

ŚWIĄTECZNE PIERNIKI – Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego dzieci z grupy Cytrynek, Mandarynek i Winogron przygotowały pyszne pierniczki. Choinki, aniołki, bałwanki, domki czy dzwoneczki zostały pięknie ozdobione przez dzieci.

WIGILIA W GRUPIE MANDARYNEK – w  dniu 13 grudnia dzieci z grupy Mandarynek przygotowały jasełka. Głównym celem uroczystości było wprowadzenie dzieci w uroczystą atmosferę Świat Bożego Narodzenia. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci występowały w pięknych strojach aniołków, Józefa, Maryi oraz króli. Pięknie śpiewały kolędy i recytowały przygotowane wierszyki. Po występach przedszkolaki wraz z rodzinami udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

AUDYCJA MUZYCZNA – w naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna. Tym razem dzieci wsłuchały się w dźwięki saksofonu oraz wysłuchały bajki o Świętym Mikołaju i jego reniferach.

WIGILIA W GRUPIE CYTRYNEK – 12 grudnia w grupie Cytrynek odbyły się zajęcia. Maluszki przygotowały piękny, pełen atrakcji występ dla zaproszonych gości . Całe przedstawienie dopełniły cudowne stroje. Po części głównej goście warz z naszymi maluszkami zasiedli do wspólnej biesiady.

KORKOWE RENIFERKI- w  grudniu Zerówka i Poziomki krążą wokół tematów świątecznych. Tym razem dzieci przygotowały reniferki 🙂 wykorzystaliśmy do tego: korek, pompony, kreatywne druciki. Ozdoba, którą można wykonać szybciutko. „Rudolph, the red nosed reindeer had a very shiny nose”.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM– 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj, który przyniósł dzieciom z grupy Cytrynek wspaniałe prezenty a pozostałym dzieciom słodkie upominki. Dla wszystkich przedszkolaków było to niezapomniane spotkanie.

WYCIECZKA DO MINIEUROLANDU-5 grudnia wszystkie dzieci z przedszkola pojechały na wycieczkę do Minieurolandu. Przedszkolaki brały udział w warsztatach zdobienia i malowania pierniczków, jadły gorące kiełbaski a przede wszystkim spotkały się ze Świętym Mikołajem, od którego dostały prezenty. Dzieci zmęczone ale szczęśliwe wrodziły do przedszkola.

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ…. – przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia idą pełną parą. Wszystkie dzieci ubrały dzisiaj choinki w swoich salach oraz udekorowały salę zimowymi ozdobami.

ANDRZEJKI W NASZYM PRZEDSZKOLU – Dnia 30 listopada w naszym przedszkolu na wszystkie dzieci czekały wróżby, konkursy, zabawy andrzejkowe. Było lanie wosku, wróżenie z serduszek, ustawianie do drzwi naszych bucików oraz wiele innych. Bawiliśmy się doskonale. A czy wróżby się spełniają? Musimy trochę poczekać aby się o tym przekonać. Wrzuć grosik albo dwa a spełni się wróżba twa!

Content | Menu | Access panel