CZERWIEC


 

TURNIEJ GRY W WARCABY – 30 czerwca odbył się w naszym przedszkolu turniej gry w warcaby. Poziomki i winogrona walczyły o zdobycie wysokich miejsc. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy a dzieci z grupy poziomek zdobyły 3 pierwsze miejsca: III miejsce zdobyła Wanda, II miejsce Michał, I miejsce Hania. Wszystkim serdecznie gratulujemy

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ POCAHONTAS –27 czerwca wszystkie grupy przedszkolne oraz maluszki z grupy żłobkowej wyruszyły na wycieczkę do Wioski Indiańskiej Pocahontas. Podczas pobytu w wiosce na dzieci czekało wiele atrakcji min. zdobywanie indiańskich sprawności, poznawanie obyczajów Indian, samodzielne łowienie ryb, spotkanie z Wodzem oraz strzelanie z łuku. Wycieczka do wioski sprawiła dzieciom wiele frajdy i zabawy, ale przede wszystkim dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach.

DZIEŃ TATY – Dzieci w grupie Winogron, rozmawiały dzisiaj o tatusiach. O tym jak pracują, co robią i za co ich dzieci kochają. A żeby tatusiom podziękować, przygotowały laurki – Super taty.

ZAJĘCIA POKAZOWE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W dniu 21.06 odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego dla Rodziców. Podczas lekcji dzieci prezentowały znajomosć nowych słówek, fraz oraz piosenek poznanych w czasie bieżącego roku szkolnego 2016/2017. Cytrynki, Mandarynki, Winogrona i Poziomki otrzymały pamiątkowe dyplomy w związku z zakończeniem kolejnego poziomu nauki języka angielskiego z Helen Doron.

KONKURS RECYTATORSKI – Tego dnia w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski. Dzieci z poszczególnych grup recytowały wiersze Marii Konopnickiej oraz Juliana Tuwima. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy za udział. III miejsce zajął Michał, II miejsce zajęła Marysia a miejsce I zajęła Zosia. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!!!

DZIEŃ WIATRU – 19 czerwca Poziomki stworzyły przepiękne, barwne latawce z okazji Dnia Wiatru. Dzieci miały dużo zabawy podczas puszczania ich na naszym placu przedszkolnym.

WARSZTATY FLORYSTYCZNE – Dzisiaj w grupie mandarynek odbyły się warsztaty florystyczne,  które poprowadziła i zorganizowała mama Marlenki. Dla każdego przedszkolaka pani Karolina przygotowała wraz z Marlenką ozdobne słoiczki, w których dzieci stworzyły własną kompozycje kwiatową. Największą atrakcją były kuleczki wodne oraz sztuczny snieg. Dzieci przygotowały również pełen koszyk kwiatów dla Dyrekcji przedszkola i żłobka. Dziękujemy 🙂

TURNIEJ SZACHOWY  W NASZYM PRZEDSZKOLU – 9 czerwca w naszym przedszkolu odbył się turniej szachowy, któremu przewodniczył pan Marcin Korzekwa. W turnieju wzięła udział cała grupa Poziomek. Wśród chłopców I miejsce zajął Michał, II miejsce Diego a III miejsce Igor natomiast wśród dziewczynek pierwsze miejsce równocześnie zajęły: Wiola i Natalia a miejsce 3 zajęła Hania. Gratulujemy!!!

DZIEŃ PRZYJACIELA – Winogrona obchodziły dzisiaj Międzynarodowy Dzień przyjaciela. Dzieci rozmawiały o uczuciach jakimi darzą najbliższe osoby, a także tworzyły prace plastyczne.

DZIEŃ SAŁATKI OWOCOWEJ – 9 czerwca grupa Cytrynek i mandarynek obchodziła dzień sałatki owocowej. tego dnia dzieci przyniosły owoce, które potem pokroiły. Na talerzach pojawiła się piękna, kolorowa sałatka, którą wszystkie dzieci chętnie zjadły.

AFRYKAŃSKA WIOSKA – 8 czerwca Poziomki zorganizowały wystawę prac przestrzennych pt: ” Wioska Afrykańska”. Podczas zajęć rozmawialiśmy o dzieciach z różnych stron świata. Przedszkolaki dowiedziały się, że każde dziecko, bez względu na to, gdzie mieszka, kim są jego rodzice, jak wygląda, ma takie same prawa i powinno być traktowane z szacunkiem i tolerancją.

IDZIEMY NA JAGODY..NA JAGODY – Dzieci z grupy Winogron poznawały strukturę lasu. Wspólnie spiewały piosenkę „Na jagody”, do której przygotowały pracę przestrzenną – jagódki. Do pracy został wykorzystany mech florystyczny. Dzieci zapoznały się z mchem za pomocą zmysłu: dotyku węchu, wzroku.

AKADEMIA POŻEGNANIA STARSZAKÓW – 5 czerwca grupa Poziomek oficjalnie pożegnała się z przedszkolem. Dzieci wystąpiły z wakacyjnym przedstawieniem, a na koniec zatańczyły śląski taniec Grozik. Młodsze dzieci z przedszkola pożegnały poziomki przepięknymi występami. Starszaki na koniec otrzymały poziomkowe rożki z niespodziankami.

Content | Menu | Access panel